Festiwal teatralny „Figuratywni”

Obecna sytuacja zmusza nas do niecodziennych, nowych rozwiązań. Często wychodzą z tego ciekawe projekty. Jednym z takich przedsięwzięć jest festiwal teatralny „Figuratywni” działający w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów UG w formie online.

Jest to już druga edycja festiwalu, która będzie miała miejsce w terminie 16-18.04. 2021. Co ciekawe projekt zrzesza nie tylko studentów, doktoratów, ale i również uczniów szkół średnich oraz policealnych do 29. roku życia.

A skąd wziął się pomysł? Figuratywni” to również tytuł pracy licencjackiej pomysłodawczyni festiwalu oraz absolwentki studiów pierwszego stopnia na kierunku Wiedza o teatrze Uniwersytetu Gdańskiego – Darii Zakrzewskiej. Studentka otrzymała również wyróżnienie za pracę w konkursie Projekt Master.

„Figuratywni” to miejsce dla ludzi, którzy chcą się rozwijać aktorsko i nie tylko. Inicjatywa ma na celu przybliżenie szeroko pojętej sztuki i teatru. Festiwal zawsze zachęca do zgłaszania udziału w nim i zaprezentowania swoich umiejętności. Organizuje również różnego rodzaju konkursy, czego świadkami będziemy również w tym roku.

Poprzednia edycja skupiała się wokół tematyki baśni, w tym roku będą to legendy. Znów będziemy w świecie fantastyki i cudów, ponieważ tematem tegorocznego festiwalu jest Zmiana konwencji legend Kaszubskich”.  Poruszane kwestie związane z Kaszubami są bardzo ciekawe nie tylko dla mieszkańców Pomorza Gdańskiego, ale i również przyjezdnych, którzy niewiele o nich wiedzą. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną festiwal odbędzie się online.

Festiwal teatralny ma swój profil na Facebooku, dzięki któremu można śledzić wszystkie aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *