Festiwal teatralny “Figuratywni”

Obecna sytuacja zmusza nas do niecodziennych, nowych rozwiązań. Często wychodzą z tego ciekawe projekty. Jednym z takich przedsięwzięć jest festiwal teatralny „Figuratywni” działający w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów UG w formie online.

Jest to już druga edycja festiwalu, która będzie miała miejsce w terminie 16-18.04. 2021. Co ciekawe projekt zrzesza nie tylko studentów, doktoratów, ale i również uczniów szkół średnich oraz policealnych do 29. roku życia.

A skąd wziął się pomysł? Figuratywni” to również tytuł pracy licencjackiej pomysłodawczyni festiwalu oraz absolwentki studiów pierwszego stopnia na kierunku Wiedza o teatrze Uniwersytetu Gdańskiego – Darii Zakrzewskiej. Studentka otrzymała również wyróżnienie za pracę w konkursie Projekt Master.

“Figuratywni” to miejsce dla ludzi, którzy chcą się rozwijać aktorsko i nie tylko. Inicjatywa ma na celu przybliżenie szeroko pojętej sztuki i teatru. Festiwal zawsze zachęca do zgłaszania udziału w nim i zaprezentowania swoich umiejętności. Organizuje również różnego rodzaju konkursy, czego świadkami będziemy również w tym roku.

Poprzednia edycja skupiała się wokół tematyki baśni, w tym roku będą to legendy. Znów będziemy w świecie fantastyki i cudów, ponieważ tematem tegorocznego festiwalu jest Zmiana konwencji legend Kaszubskich”.  Poruszane kwestie związane z Kaszubami są bardzo ciekawe nie tylko dla mieszkańców Pomorza Gdańskiego, ale i również przyjezdnych, którzy niewiele o nich wiedzą. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną festiwal odbędzie się online.

Festiwal teatralny ma swój profil na Facebooku, dzięki któremu można śledzić wszystkie aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *