DKF UG Miłość Blondynki Online!

fot. ack.ug.edu.pl/dkf/

Rusza cykl spotkań DKF UG Miłość Blondynki Online, czyli dyskusje na temat  trendów kinowych, rozmowy z twórcami i specjalistami sztuk wizualnych! Panel dyskusyjny „Miłość, roboty i gry video”, który odbył się 12 lutego, był jednocześnie inauguracją cyklu spotkań DKF UG Miłość Blondynki Online.

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku, przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Istotą DKF-u jest edukacja i promocja szeroko pojętej kultury filmowej, prezentowanie ambitnych, ciekawych dokonań światowej i rodzimej kinematografii.

Na pierwszym spotkaniu badacze kina, gier i narracji medialnych przybliżyli kierunki rozwoju ukazywania uczuć na małym i dużym ekranie. Mówiono o miłości do potworów w filmach grozy, a także o tym czy można pokochać sztuczną inteligencję oraz jak budowane są wątki romantyczne w grach komputerowych.

Organizatorzy cyklu planują od dwóch do trzech emisji materiałów filmowych w miesiącu, w ramach których prezentowane będą dyskusje o zjawiskach i aktualnych trendach zarówno w kinie tradycyjnym, jak i we wszelkich platformach filmowych. Przedstawiane będą również rozmowy z twórcami i specjalistami z szeroko rozumianych sztuk wizualnych – kino, produkcje serialowe czy gry video. W realizację produkcji nagrań zaangażowani są studenci Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej oraz Kulturoznawstwa UG.

Jeśli tęsknicie za filmowymi dyskusjami – nie możecie tego przegapić! Więcej informacji na Facebooku DKF UG Miłość Blondynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + sześć =