Aplikacja SEA-EU Around.

Powstała aplikacja SEA-EU Arond. Co to takiego? Dla kogo? Co możemy dzięki niej zrobić?

W grudniu 2018 roku w Brukselii przedstawiciele sześciu uniwersytetów europejskich podpisali deklarację udziału w inicjatywie „Europen University of the Seas” (skrócie SEA-EU). Jej celem jest złożenie wniosku do programu  Erasmus oraz w ramach konkursu „European Uiversities” uzyskanie dofinansowanie potrzebnego do utworzenia Uniwersytetu Europejskiego.

SEA-EU to 120 000 studentów i 1700 pracowników. Dzięki aplikacji możesz stać się częścią międzynarodowej społeczności bez wychodzenia z domu. Zadaniem tej aplikacji jest przede wszystkim ułatwienie kontaktu pomiędzy członkami Uniwersytetu Europejskiego SEA-EU.

Dzięki temu, że społeczność tę tworzą takie państwa jak: Hiszpania, Chorwacja, Francja, Niemcy, Malta oraz Polska jest to doskonała szansa na poznanie innej kultury, oraz języka. Nawiązywany kontakt między studentami czy nauczycielami to również szansa na współpracę w celu szkoleń lub badań.

Działanie aplikacji jest bardzo intuicyjne, oparte na klasycznych dopasowaniu profili, proponuje się użytkownikowi nowych znajomych. Muszą oni nawzajem się polubić, aby móc ze sobą wymieniać wiadomości.

Z uwagi na fakt, że aplikacja jest zarezerwowana jest dla społeczności SEA-EU, do założenia konta wymagany jest uniwersytecki adres e-mail.

Aplikację można pobrać z Google Play lub Apple Store, jest to również pierwsza wersja aplikacji, jednak nieustannie trwają prace nad jej aktualizację, ponieważ społeczność wciąż rośnie.

Warto samemu wypróbować aplikację i odkryć możliwości społeczności SEA-EU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =