Cykl Studencie bądź aktywny. Przed nami trzy spotkania

Autor: Pixabay.com

Studenci, którzy chcą nabyć nowe umiejętności pod okiem profesjonalistów, mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń w ramach cyklu Studencie bądź aktywny. Zajęcia odbywają się w formie on – line. Obowiązują zapisy.

Parlament Studentów Uniwersytetu Gdańskiego rozpoczął cykl bezpłatnych szkoleń pod nazwą Studencie bądź aktywny. Ich uczestnicy mogą uzupełnić swoją wiedzę oraz nabyć nowe umiejętności w trakcje zajęć prowadzonych przez specjalistów, trenerów, którzy omawianą tematyką zajmują się w aspekcie praktycznym.

– Naszą ambicją jest to, by szkolenia wyczerpywały tematykę większość aktywności, które można podjąć na uczelni, zarówno w ramach obowiązków studentów jak i poza nimi – czytamy ma stronie organizatora.

Uczestnicy szkoleń otrzymują imienny certyfikat. Na zajęcia należy rejestrować się poprzez logowanie na studenckie konto w serwisie Office 365.

Dotychczas odbyły się już dwa spotkania. Pierwsze z nich dotyczyło aspektów prawnych zakładania i działalności kół naukowych na Uniwersytecie Gdańskim oraz oferty stypendialnej dla studentów UG. Następne szkolenia zaplanowane zostały kolejno na 15, 23 i 30 stycznia.

Tematem zajęć, które zrealizowane zostaną w połowie stycznia, będzie „Jak zbudować swoją markę osobistą?”. Jego uczestnicy poznają praktyczne metody pomagające ocenić ich osobisty potencjał, nauczą się jak oceniać i wybierać właściwe narzędzia w procesie budowania marki osobistej, a także rozpoznają możliwe zagrożenia wizerunkowe i dowiedzą się, jak sobie z nimi radzić. Spotkanie poprowadzi Magdalena Iwanowska, psycholog społeczna w Zakładzie Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji Instytutu Psychologii UG.

Termin: 15 stycznia 2021 o godz. 15:00 (czas trwania ok. 3 h). Zgłoszenia: do 13 stycznia.

Celem kolejnego szkolenia pn. „Pisanie artykułów naukowych” jest przedstawienie, jak skutecznie pisać artykuły zarówno w języku polskim jak angielskim oraz publikować je w prestiżowych pismach, zwrócenie uwagi na praktyczną stroną tworzenia artykułów naukowych oraz przedstawienie różnych ich typów i sposobów konstruowania. Uczestnicy mają także wyrobić umiejętności pisania na wszystkich etapach tworzenia tekstu oraz nabyć te dotyczące proponowania tekstów do artykułów naukowych. Zajęcia poprowadzi dr hab. Piotr Siuda.

Termin: 23 stycznia 2021 o godz. 10:00 (czas trwania ok. 5 h). Zgłoszenia: do 21 stycznia.

Ostatnie zajęcia wchodzące w skład cyklu noszą nazwę „Copywriting  – jak słowem zarobić na studia”. Szkolenie będzie miało wymiar teoretyczno – praktyczny ze względu na zawartą w nim część warsztatową. Uczestnicy poznają zalety i perspektywy rozwoju, jakie w trakcie studiów daje praca copywritera, teorie oraz przydatne techniki efektywnego tworzenia treści użytkowych, które mogą stać się źródłem dochodu.

Zajęcia poprowadzi absolwentka ekonomii i międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim Katarzyna Kryńska.

Termin: 30 stycznia 2021 o godz. 10:00 (czas trwania ok. 3 h). Zgłoszenia: do 28 stycznia.

Szczegóły oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są pod adresem: https://parlament.ug.edu.pl/studencie-badz-aktywny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *