Robert Lewandowski Piłkarzem Roku na świecie

fot. Nazionale Calcio

W zeszłym tygodniu, podczas corocznej gali FIFA The Best, Robert Lewandowski został wybrany Piłkarzem Roku FIFA. Zaraz za nim na podium stanął Cristiano Ronaldo, reprezentant włoskiego Juventusu, a na trzecim miejscu Leo Messi, zawodnik FC Barcelony.  

Tegoroczne nagrody The Best FIFA Football Awards przyznawano za okres od 20 lipca 2019 do 7 października 2020 roku. Polskiemu napastnikowi udało się zdobyć z Bayernem w tym czasie Ligę Mistrzów, Bundesligę, Puchar Niemiec, Superpuchar Europy oraz Superpuchar Niemiec. Jednocześnie był najlepszym strzelcem w pierwszych trzech wymienionych rozgrywkach, a w podanym okresie udało mu się strzelić łącznie 64 bramki i zaliczyć 15 asyst. Co więcej jest pierwszym zawodnikiem z Bundesligi, który zdołał sięgnąć po to wyróżnieniePolak znalazł się również w jedenastce roku FIFA. 

FIFA od czterech lat nagradza samodzielnie najlepszych piłkarzy na świecie. Wcześniej robiła to razem z „France Football”, francuskim tygodnikiem sportowym, który co roku wręcza Złotą Piłkę – nagrodę dla najlepszego piłkarza Europy. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, gala nie odbyła się. Jednak „France Football” w inny sposób uhonorowało napastnika Bayernu i kapitana naszej reprezentacji, umieszczając go na okładce ostatniego wydania w 2020 roku. Pozuje on ze wszystkimi trofeami, które zdobył w mijającym roku.  

Warto dodać, że Robert Lewandowski po raz drugi z rzędu został najskuteczniejszym zawodnikiem w Europie z 47 bramkami w 43 spotkaniach. To o trzy gole więcej od drugiego w klasyfikacji Cristiano Ronaldo.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + osiemnaście =