Ekologiczne i wyjątkowe ozdoby gwiazdkowe

Święta Bożego Narodzenia to czas wzmożonego konsumpcjonizmu. A co za tym idzie, niestety, jeszcze większego zanieczyszczania środowiska. Na każdym kroku możemy dostrzec plastikowe ozdoby, które często wymieniamy gdy stają się niemodne, bądź nie pasują do całości wystroju mieszkania. Na szczęście istnieje sposób na zapewnienie świątecznego nastroju poprzez niedrogie, a przede wszystkim oryginalne ozdoby świąteczne, które pozostaną przyjazne dla ekosystemu.

 

Dekoracje z szyszek

Szyszki występują w różnych wielkościach i kształtach, dlatego pozostawiają dużą przestrzeń dla wyobraźni autora. Łatwo je pokryć farbą, nietrudno też coś do nich przykleić. W tworzeniu ozdób świątecznych najczęściej wykorzystywane są, po przyczepieniu wstążki, jako pojedyncze bombki lub w formie bardziej rozbudowanych kompozycji, takich jak stroiki na stół, bądź wianki na drzwi. W internecie można znaleźć także wiele inspiracji na wykonane z szyszek choinki. Ich zaletą jest długa żywotność, wykonana dekoracja może zostać kilkukrotnie wykorzystana. W przypadku kiedy nam się zwyczajnie znudzi, możemy sięgnąć po farbę i nadać jej zupełnie nowego charakteru.

źródło: pinteret.com

źródło: pinteret.com

źródło:zakreconyswiatwery.blogspot.com

 

Dekoracje z ciasteczek

Pierniczki, czy kruche ciasteczka, są świetną opcją do stworzenia ciekawych dekoracji, zarówno na choinkę, jak i stół wigilijny. Co w nich takiego wspaniałego? Są zgodne z zasadą zero waste – można je zjeść, więc nic się nie zmarnuje! Nikomu nie trzeba przedstawiać pięknych domków z piernika, z dachami pokrytymi lukrowym śniegiem, jednak warto wspomnieć, że ciasteczka możemy także wykorzystać do stworzenia na przykład niepowtarzalnych świeczników.

źródło: kukbuk.pl

źródło: conadeser.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Recyklingowe dekoracje

Ozdoby świąteczne ze śmieci? Ależ oczywiście! Papierowe, kartonowe i szklane elementy produktów codziennego użytku są idealnym materiałem do stworzenia nietuzinkowych dekoracji do naszych domów. Zacznijmy od rolek po papierze toaletowym. Możemy wykonać z nich piękne płatki śniegu, które następnie upiększą świąteczne drzewko. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie starych żarówek. Wystarczy pokryć je farbą lub brokatem i przymocować sznurek. Ostatnią propozycją jest ponowne użycie minionych gazet. Warto korzystać z nich zamiast nowych arkuszy papieru. Jest to przede wszystkim bardziej ekologiczne, ale także dodaje wyjątkowości, wykonywanej przez nas ozdobie.

źródło: veraviglie.com

źródło: pinterest.com

źródło: zrobiszsam.pl

Jak widać, istnieje wiele alternatyw dla ozdób z tworzyw sztucznych. Co więcej, będą one jedyne w swoim rodzaju, a samo ich wykonanie jest doskonałym pomysłem na spędzenie wieczoru z rodziną, czy przyjaciółmi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 16 =