Inaczej nie znaczy gorzej – alternatywy na Sylwestra

źródło: https://www.pexels.com/

Tegoroczny Sylwester z pewnością będzie się różnił od pozostałych. Z powodu pandemii koronawirusa rząd wprowadził obostrzenia, które uniemożliwią nam przywitanie Nowego Roku w dużym gronie bliskich podczas głośnych imprez, jak to jest w zwyczaju wielu z nas. Co zatem zrobić, aby spędzić ten dzień inaczej, ale nie gorzej niż zwykle? Oto kilka pomysłów!

Wprowadzone niedawno restrykcje zakazują przemieszania się w noc sylwestrową w godzinach 19:00 – 6.00. Poza kilkoma wyjątkami, takimi jak wyjście do apteki czy pracy, nie będzie można nam opuścić swoich domów. Nie oznacza to wcale, że ten czas będzie stracony. Zamiast spędzać Sylwestra hucznie, można przeznaczyć ten dzień na relaks, odpoczynek czy integrację z bliskimi, dla których nie zawsze znajdujemy wolną chwilę.

Domowe SPA

Ciekawym sposobem na urozmaicenie czasu jest zorganizowanie wieczoru spa. Możemy zaprosić bliskich (pamiętajmy, że nie więcej niż 5 osób!) i wspólnie zrelaksować się na kanapie z maseczką na twarzy. W drogeriach znajdziemy mnóstwo gotowych kosmetyków, jednak zachęcam do zrobienia własnych, z wykorzystaniem ogólnodostępnych produktów. W Internecie znajdziemy mnóstwo sposobów na domową, naturalną pielęgnację. Przykładowo możemy zrobić świetną maseczkę antybakteryjną i nawilżającą. Wystarczy wymieszać ze sobą 3 łyżeczki miodu i 3 łyżeczki mleka i gotowe! Nakładamy na twarz na 10-15 minut, po czym zmywamy ciepłą wodą. Czasami jesteśmy zbyt pochłonięci pracą oraz innymi obowiązkami i nie pamiętamy o tym, aby zadbać również o siebie. Sylwestrowa noc spędzona w domu może być chwilą, która będzie Wasza!

Wieczór filmowy 

Sylwestrowy wieczór może być również okazją, aby nadrobić zaległości w filmach czy ulubionych serialach. Aby umilić sobie taki czas, można zbudować dobrze znaną nam z dzieciństwa “bazę” z kocyków i poduszek. Do tego można przygotować ulubione smakołyki, nawet te czasochłonne, bo tym razem czasu będziemy mieli pod dostatkiem. Pyszne przekąski, miękka poduszka i ukochany serial. Czego można chcieć więcej?

Gry planszowe 

Jeżeli żadna z powyższych opcji nie jest zadowalająca, proponuję gry planszowe, które ostatnio wracają do łask. Mogę się założyć, że w każdym domu na dnie szafy znajdzie się jakaś zapomniana planszówka. Poza tym, w sklepach jest ich do wyboru, do koloru, więc to ostatnia okazja, aby zażyczyć sobie jakąś nową u Świętego Mikołaja i przetestować ją w sylwestrowy wieczór. Jeśli szukacie inspiracji, zachęcam do przeczytania serii “Bez prądu”, może znajdziecie tu coś dla siebie!

Wirtualne wydarzenia 

To propozycja dla tych, którzy koniecznie pragną spędzić tę noc wyjątkowo. Ostatnio na popularności zyskują wirtualne domówki – świetny pomysł na imprezę bez wychodzenia z domu. Co więcej, wiele placówek kulturalnych zorganizowało zwiedzanie online, zatem możemy dokształcić swoją wiedzę z zakresu kultury i poznać nowe miejsca nie ruszając się z łóżka. Dla miłośników gotowania na wielu platformach znajdziemy kursy kulinarne online oraz wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − piętnaście =