Niech młodzi zabiorą głos

Bez nazwy-1Pomorze przygotowuje się do VII Kongresu Obywatelskiego. Już teraz ruszają zapisy na warsztaty ze sztuki debatowania, które odbędą się 15 i 22 marca w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku. Zajęcia poprowadzą członkowie Klubu Wymiany Myśli Politycznej Convertum. Liczba miejsc ograniczona.

W sobotę 12 kwietnia, w murach Politechniki Gdańskiej, odbędzie się VII Pomorski Kongres Obywatelski. W tym roku organizatorzy liczą szczególnie na głos ludzi młodych. Właśnie z myślą o nich powstał projekt ,,Sztuka debatowania”. Z każdym rokiem przybywa uczniów i studentów, którzy biorą udział w Kongresach Obywatelskich. Rzadko jednak zabierają głos, są raczej obserwatorami, a nie stronami w dyskusji. Żeby zachęcić młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w debacie publicznej, postanowiliśmy pomóc im w rozwijaniu umiejętności wypowiadania się na forum – tłumaczy Magdalena Iwanowska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Dwudniowe warsztaty poprowadzą członkowie KWMP Convertum działającego na Uniwersytecie Gdańskim. Warsztaty będą podzielone na kilka bloków, w których najpierw postaramy się pomóc uczestnikom w przemawianiu i występowaniu publicznie, a później dopiero zajmiemy się samą sztuką debatowania. Chodzi nam o to, żeby przezwyciężyli strach i swoje słabości, no i jednocześnie, żeby nie bali się jak najlepiej zaprezentować się przed większą publicznością. Będzie dużo ćwiczeń i prace w grupach – wyjaśnia współprowadząca warsztaty Aga Lesner, wiceprezes KWMP Convertum.

Najlepsi uczestnicy warsztatów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Podczas wspomnianego już VII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego wezmą oni udział w 7. sesji dyskusyjnej pt. „Internet – wyzwalacz czy tłumik energii młodego pokolenia?”.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji znajdziecie na stronach Kongresu Obywatelskiego. W razie pytań kontaktować można się również z prowadzącymi warsztaty za pośrednictwem fanpage’u KWMP Convertum.

Termin:

Dzień 1. – 15 marca 2014 r.

Dzień 2. – 22 marca 2014 r.

Miejsce: Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku

Ilość miejsc: 25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *