Studenci Wydziału Ekonomicznego pomagają seniorom

autor: Filip Rendzio

Studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego po raz kolejny w tym roku wychodzą z inicjatywą pomocy słabszym. Tym razem to Studencki Klub BiznesuKoło Naukowe Elektronicznego BiznesuKoło Naukowe Handlu Zagranicznego oraz Studenckie Forum Business Centre Club Trójmiasto postanowiły połączyć siły i wspólnie zorganizować zbiórkę charytatywną “Seniorom pomagamy, na prezenty zbieramy”.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia zainspirowały studentów do podjęcia działania. Stwierdzili, iż jest to idealny czas na pomoc i obdarowanie kogoś nie tylko prezentami, ale przede wszystkim pomocą i ciepłem.

Karolina, prezes jednego z kół, które biorą udział w zbiórce, miała kontakt z Panią z MOPR-u. To ona zaproponowała, żebyśmy w tym roku zorganizowali zbiórkę dla seniorów. Doszliśmy do wniosku, że pomysł jest naprawdę dobry, ponieważ w okresie świątecznym osoby starsze często mogą się czuć bardzo samotne, nie mówiąc już o całej sytuacji, jaka jest teraz na świecie, która dodatkowo utrudnia kontakty międzyludzkie – relacjonuje jedna z głównych inicjatorek akcji Magdalena Krot.

autor: Paulina Grabarczyk

Grudzień jest czasem radosnym, pełnym świątecznej magii i oczekiwania. Przygotowania do Wigilijnej wieczerzy zaczynają się już dużo wcześniej, jednak niektórzy nie mogą sobie na to pozwolić. Osoby, którym niesiona jest pomoc, są w trudnej sytuacji, o czym mówią sami organizatorzy:

Wybraliśmy Pana Stanisława z żoną, Pana Jana oraz Panią Halinkę, których historie bardzo nas poruszyły. Nie tylko sytuacja życiowa, która dla normalnych osób jest niewyobrażalna, ale również to, że w tym momencie są absolutnie uzależnieni właśnie od drugiego człowieka. Dlatego razem postanowiliśmy podarować im pomoc, żeby te święta były dla nich weselsze i pełne miłych wspomnień.

Osoby te zmagają się z chorobami, które ograniczają ich normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Pani Halina nie jest w stanie poruszać się poza własnymi czterema ścianami, przez co jest uzależnionych od pomocy innych. Pan Jan zmaga się z nowotworem, tak jak żona pana Stanisława. Leczenie wymaga nakładów finansowych, przez co seniorzy nie są w stanie pozwolić sobie na podstawowe rzeczy, nie mówiąc o drobnych przyjemnościach. Dlatego za zebrane pieniądze studenci planują kupić wszelkie potrzebne produkty życia codziennego: artykuły spożywcze, środki chemii gospodarczej i kosmetycznej, ale także ciepłe koce, ręczniki czy kapcie.

Choć zbiórka miała trwać od 1 do 13 grudnia, to cel osiągnięto już czwartego dnia zbiórki! Mimo tego studenci nie zatrzymują się i zachęcają do dalszych wpłat, które pozwolą na zakup kolejnych produktów z długiej listy niezbędnych przyborów domowych.

– Początkowo założyliśmy, że 2 tysiące złotych wystarczy na podstawowe artykuły dla naszych seniorów. Nie spodziewaliśmy się, że znajdzie się tak wielu wspaniałych ludzi, którzy byli chętni pomóc. Jesteśmy wzruszeni i działamy dalej! – dodają.

Zbiórka dostępna jest pod adresem: https://zrzutka.pl/tdwm2c.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *