Sensory Orders – wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA

Sensory Orders to wystawa prezentująca trzydzieści dwie prace artystów z wszystkich stron świata. Ukazuje sztukę i naukę, jako odmienne sposoby podejścia do tej samej rzeczywistości i stara się znaleźć odpowiedź na jedno fundamentalne pytanie: Jak odczuwamy i rozumiemy w czasach skrajnej niestabilności, zamętu i niepewności?

Sensory Orders jest częścią cyklu Art+Science Meeting, realizowanego od 2011 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku. Wystawa prezentuje prace artystów pochodzących z kilkunastu różnych krajów. To między innymi artyści sztuk wizualnych i performatywnych, ale również  antropologowie, projektanci, socjologowie, architekci, historycy nauki, kompozytorzy, fizycy i inni badacze. Wystawa złożona jest jedynie z elektronicznie przedstawionych tekstów, ruchomych i nieruchomych obrazów oraz dźwięków. Autorzy zacierają granice między państwami, cywilizacjami, obszarami różnych kultur, a także między światem nauki i sztuki.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wszystkie prace można  już teraz oglądać on-line na stronie internetowej w terminie do 10 stycznia 2021 r. Strona jest zaprojektowana i wykonana tak, aby spełniać wszystkie wymogi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Stacjonarnie wystawa zostanie ponownie otwarta w ŁAŹNI 2 po zniesieniu ograniczeń  epidemiologicznych.

KURATORZYErik Adigard (FR) i Chris Salter (US)

ARTYŚCI:
John Aldemann (US), Michael Bell i Eunjeong Seong (US), Jennifer Biddle (AU), Oron Catts i Ionat Zurr (AU), Ben Cerveny (US), Yangyifan Dong (CN), Christoph Engemann (DE), Orit Halpern (US), Kurt Hentschlager (AT/US), Susanna Hertrich (DE) i Shintaro Miyazaki (JP/CH/DE), Sarah Hluchan (US), David Howes (CA) i Tereza Stehlikova (CZ/UK), Takashi Ikegami and Norihiro Marujama (JP), In the Air/C+ (SP), Wioleta Kaminska (PL), Nadia Lichtig (DE/CZ/FR), Yutaka Makino (JP), Saadia Mirza (PK), r e a (AU), Philippe Rahm (CH), Valerio Sannicandro (IT/FR), Nitin Shroff (IN/SEY/UK/FR), TeZ (IT/NL), John Thackara (UK/FR), Jesus Torres (SP/FR), Ignacio Valero (CL/US), Nina Wakeford (UK)

WYSTAWA: 6 listopada 2020 – 10 stycznia 2021
MIEJSCE: CSW ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5 + WWW.SENSORYORDERS.COM
WYSTAWA OTWARTA: piątki w godzinach 15.00 – 20.00, soboty i niedziele: 12.00-20.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *