Jubileuszowe Kolosy

kolosyplakatJuż 7 marca w Gdyni rozpoczną się najbardziej wyczekiwane przez miłośników podróży Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czyli KOLOSY 2013.

Kolosy to trzy dni prezentacji najważniejszych wypraw i przedsięwzięć eksploracyjnych ostatnich dwunastu miesięcy. Jest to największa w Polsce impreza środowiska podróżniczego. W tym roku czeka nas jeszcze więcej atrakcji, gdyż Kolosy obchodzą swój jubileusz. Z tej okazji w marcu ukaże się książka autorstwa Piotra Tomzy – „Pokolenie Kolosów” podsumowująca piętnaście lat istnienia imprezy.

Uroczysta ceremonia wręczenia statuetek (miniatur posągów z Wyspy Wielkanocnej) tradycyjnie odbędzie się na zakończenie imprezy, w niedzielę 9 marca. Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: „Podróże”, „Żeglarstwo”, „Alpinizm”, „Eksploracja jaskiń” oraz „Wyczyn roku”. Kapituła Kolosów, jak co roku, przyzna również Super Kolosa za całokształt osiągnięć. Laureatem tej najbardziej prestiżowej nagrody został prof. Krzysztof Birkenmajer (jeden z najwybitniejszych na świecie badaczy rejonów polarnych).

Publiczność i uczestników 16. OSPŻiA w Gdyni będzie gościła Gdynia Arena. Specjalnie na tę okazję zaaranżowana tak, by od 7 do 9 marca stać się największą salą kinową w Polsce. Prezentacje z wypraw będzie w niej mogło oglądać równocześnie nawet cztery tysiące widzów.

A będzie na co popatrzeć. W programie bowiem m.in. relacja jednego z najlepszych współczesnych wspinaczy, Marcina Tomaszewskiego, znakomity film Dominika Szmajdy, czy sprawozdanie Michała Kochańczyka z rejsu jachtem „Lady Dana 44”.

Szczegółowy program Kolosów 2013 możecie znaleźć na:

http://www.kolosy.pl/ 

oraz https://www.facebook.com/notes/kolosy/program-kolosów-za-2013-rok-duża-sala/715698968451584

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =