List prof. Piotra Stepnowskiego do społeczności akademickiej

Szanowni Państwo, Droga Społeczności Uniwersytetu Gdańskiego,

 

Znaleźliśmy się na półmetku kampanii w wyborach Rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Czas na pierwsze podsumowanie i podziękowanie za to, co już się wydarzyło.

W ubiegłym tygodniu Senat Uniwersytetu Gdańskiego zaopiniował moją kandydaturę zdecydowaną większością głosów, a w minioną sobotę Rada Uczelni oficjalnie zatwierdziła moją kandydaturę. Jest to dla mnie ogromny mandat zaufania. 

Za mną intensywny tydzień spotkań i rozmów na wydziałach, z pracownikami administracji, społecznością szkół doktorskich. Odpowiadam na Państwa pytania, notuję Państwa pomysły. Widzę, że oczekiwanie prawdziwych zmian w Naszej Uczelni jest ogromne. Cieszy mnie ten potencjał i pokładane nadzieje, oraz gotowość do podjęcia wspólnych działań. 

Znaleźliśmy się w trudnych czasach nie tylko jako wspólnota akademicka, ale też społeczeństwo. Wybrany 23 listopada nowy rektor będzie musiał zmierzyć się nie tylko z niełatwą przyszłością po pandemii, ale też koniecznością odbudowy należytego wizerunku uczelni. Rozsądek i dynamika przyszłego rektora powinny iść w parze ze stanowczością, konsekwencją i odpowiedzialnością za podejmowane decyzje.

Z Uniwersytetem Gdańskim jestem związany od początku mojej drogi akademickiej. Na każdym jej etapie starałem się najlepiej jak mogłem służyć Naszej Uczelni. Cokolwiek przyniesie przyszłość: Jej dobro i poczucie prawdziwej wspólnoty będą dla mnie najważniejsze.

 

Z wyrazami szacunku,

Piotr Stepnowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *