Tegoroczny FPFF inny niż dotychczas

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa tegoroczna edycja Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się w formule on-line w terminie 8 – 12 grudnia. Wybrane filmy konkursowe oraz dodatkowe materiały multimedialne będą publikowane na platformie internetowej. Liczba akredytacji uprawniających do korzystania z niej będzie ograniczona.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w tym roku odbędzie się on-line. Wybrane filmy konkursowe, a także dodatkowe materiały multimedialne, udostępnione zostaną za pośrednictwem platformy internetowej. Jak mówi Leszek Kopeć, dyrektor FPFF, możliwość pokazania szerszej publiczności wyłącznie niektórych filmów z Konkursu Głównego ma związek z ograniczeniami licencyjnymi.

– Niektórzy dystrybutorzy są już związani umowami z innymi platformami VOD. Z kolei dystrybutorom tych filmów, które jeszcze nie miały premiery kinowej, zależy, by zachować tradycyjną kolejność, zgodnie z którą najpierw są pokazy na wielkim ekranie, a dopiero później inne formy dystrybucji. My, jako organizatorzy Festiwalu, nie dysponujemy prawami do filmów konkursowych – czytamy w wypowiedzi na stronie internetowej FPFF.

Za pośrednictwem festiwalowej platformy on-line będzie można obejrzeć pokazy filmowe, a także transmisje z konferencji prasowych z udziałem twórców. Umożliwi ona również dostęp do wydarzeń towarzyszących: debat, spotkań, webinariów itp. Internetowe pokazy filmów prezentowane będą w wirtualnych salach kinowych, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Z platformy on-line korzystać będzie można na podstawie akredytacji. Sprzedaż rozpocznie się 15 listopada. Ilość ograniczona.

– Uroczystość wręczenia nagród w tym roku będzie mieć formę programu telewizyjnego wyemitowanego na antenie ogólnopolskiej TVP oraz na platformie festiwalowej – czytamy na stronie internetowej wydarzenia.

45. edycja FPFF odbędzie się w terminie 8-12 grudnia br. Przypomnijmy, że w tym roku do Konkursu Głównego festiwalu zakwalifikowały się następujące produkcje:

„25 lat niewinności”, reż. Jan Holoubek,
„Amatorzy”, reż. Iwona Siekierzyńska,
„Bliscy”, reż. Grzegorz Jaroszuk,
„Jak najdalej stąd”, reż. Piotr Domalewski,
„Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”, reż. Maciej Kawulski,
„Magnezja”, reż. Maciej Bochniak,
„Mistrz”, reż. Maciej Barczewski,
„Sala samobójców. Hejter”, reż. Jan Komasa,
„Sweat”, reż. Magnus von Horn,
„Śniegu już nigdy nie będzie”, reż. Małgorzata Szumowska we współpracy z Michałem Englertem,
„Tarapaty 2”, reż. Marta Karwowska,
„Zabij to i wyjedź z tego miasta”, reż. Mariusz Wilczyński,
„Zieja”, reż. Robert Gliński,
„Żużel”, reż. Dorota Kędzierzawska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *