Wkręć się w koło! – o aktywności przy UG słów kilka

Zmiana czasu na zimowy oznacza jedno: przedłużenie wieczorów. Zamiast spędzać kolejny już dzień z kubkiem ulubionej herbaty i odpalonym na Netflixie serialem, zajrzyj do oferty, jaką przedstawiają działające przy Uniwersytecie Gdańskim koła naukowe. Rozwijanie własnych pasji w towarzystwie, które może pewnego dnia zmienić się w przyjaciół, otworzyć drzwi do kariery czy, po prostu, pozwolić na kilka chwil relaksu, to zawsze miła odskocznia od codziennej nauki czy pracy. A czasem także okazja na zaliczenie praktyk.

Wydział Biologii:

 • Studenckie Koło Naukowe Botaniczne “Zioło” – nazwa – jakże tajemnicza (i dla niektórych na pewno bardzo zachęcająca) – spełnia swoje marketingowe zadanie w stu procentach. Na stronie internetowej możemy przeczytać, że “zajmuje się tu prowadzeniem badań geobotanicznych w różnych regionach Polski” czy bierze “aktywny udział w projektach i akcjach edukacyjnych i popularnonaukowych”. Ale kto wie, jakie jeszcze sekrety skrywa zielone stowarzyszenie? – najlepiej przekonać się na własnej skórze. Szczegóły pod adresem www.
 • Studenckie Koło Naukowe Fizjologów “Homunculus” – studenci uczestniczący w SKNF-ie mają do czynienia ze… szczurami! – dzięki tym zwierzętom poznają szereg różnych zachowań, które wykazują “nasi bracia mniejsi”, przeprowadzają projekty takie, jak na przykład wpływ muzyki albo bodźców seksualnych na ich uczenie się. Brzmi ekscentrycznie. Do odważnych należy jednak dzisiejszy świat. Aby dołączyć do Homunculusa, należy wypełnić członkowską deklarację – link: tutaj.

Wydział Chemii:

 • Koło Naukowe Ochrony Środowiska – misja grupy jest naprawdę szczytna. Doskonale wiemy, w jak opłakanym stanie znajduje się obecnie nasz dom, Ziemia, i jakie są prognozy jej przyszłości. Dzielni studenci próbują to jednak zmienić i poszukują osób, którym dobro planety również leży na sercu. Jeżeli więc masz otwartą głowę pełną kreatywnych pomysłów i chcesz, żeby maski z naszych twarzy zniknęły jak najszybciej, by nie musiały nas chronić przed niczym więcej niż przed koronawirusem, to zajrzyj na Facebooka koła – tam znajdziesz szczegóły dotyczące rekrutacji.

Wydział Ekonomii:

 • Koło Naukowe “Europejskie Forum Integracji” – koło przynależy do Ośrodka Badań Integracji Europejskiej, co otwiera drzwi do wielkiej kariery, na przykład dzięki ułatwianiu aplikacji na staż w Parlamencie w Brukseli. Duże wyzwanie? a może wspaniała przygoda i duża frajda? Sprawdź sam!
 • Studencki Klub Biznesu – uwagę zwraca już pięknie wykonana strona www. Możemy odnaleźć na niej wszystkie informacje o grupie, jej projektach, działaniach, podejmowanych współpracach. Piszą o sobie krótko, zwięźle i na temat. To miejsce dla przyszłych biznesmenów z krwi i kości, którzy lubią konkrety, a za to nie przepadają za biernością. Skontaktować się z SKB można na kilka sposobów, ogranicza nas nasz własny wybór.

Wydział Filologiczny:

 • Koło Naukowe Filmoznawców UG – choć jego adres URL okazuje się drogą donikąd, to jego fanpage na Facebooku odkrywa przed nami zupełnie inne oblicze koła naukowego. To redakcja recenzująca dzieła kinematografii, opowiadająca o premierach, inicjująca wydarzenia, eventy… interesantów zapraszamy do social mediów właśnie. Kto wie, gdzie i kiedy przepadniecie?
 • Studenckie Koło Naukowe “Mozaika” –  nie lada gratka dla miłośników świata i przyjaciół ludzi oraz pasjonatów podróży. Jak wynika z witryny internetowej, działalność koła wykracza daleko poza ściany uniwersyteckie, na przykład do Ekwadoru czy Tajlandii! W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia członkowie SKN-u organizują kolacje wigilijne inspirowane tymi, które odbywają się w różnych zakątkach świata: Grecji, Irlandii, Meksyku… nie trzeba więc kupować biletu na samolot, co dzisiaj i tak graniczy z cudem. Poznaj świat już dziś: kolo.naukowe.mozaika@gmail.com.

Wydział Historyczny – i historycznych stron www: ani jedna nie działała/ nie jest aktualna :(.

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki:

 • Koło Naukowe “Kuźnia” – to “coś” dla osób chcących rozwijać umiejętności w zakresie programowania i zarządzania projektami IT. Tutaj zdobędziesz wiedzę potrzebną w informatyczno-technologicznym świecie, ale też poznasz tajniki rozmów kwalifikacyjnych, które, na pewno, już przed Tobą! Pozwól wykuć swoje zdolności i nie zwlekaj. Pamiętaj, że Twoja branża to dzisiaj źródło dobrego zarobku. 😉 https://www.facebook.com/kuznia.co/

Wydział Nauk Społecznych:

 • Koło Naukowe “CDN (Ciąg Dalszy Nastąpi)” – mówi samo za siebie, nic dodawać nie muszę. Zresztą – czytasz ten artykuł, więc sam/a, doskonale, wiesz, skąd się tu wziąłeś/wzięłaś. Nasza redakcja zrzesza wszystkich przyszłych (i potencjalnych) dziennikarzy, redaktorów, edytorów, korektorów, pisarzy, grafików, fotografików, naczelnych… jeżeli lubisz, a może nawet kochasz pisać, robić zdjęcia, i zupełnie nieważne co jest Twoją pasją: sport, gotowanie, kultura, sztuka, ludzie – zawsze znajdziemy dla Ciebie miejsce. Czekamy na Twoją wiadomość.
 • Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej “Porta” – bycie nauczycielem to prawdziwe wyzwanie, zwłaszcza kiedy mówimy o wychowaniu i edukacji osób niepełnosprawnych. Wtedy jest to misja o poziom wyższa i mogą ją realizować tylko nieliczni. Właśnie takich studentów zrzesza “Porta” (łac. brama, drzwi, wrota). Wśród nich możesz utwierdzić się przekonaniu o słuszności podjętego wyboru, ale też szerzyć wśród innych świadomość, jak wygląda życie ludzi chorych poprzez organizację specjalnych akcji czy Dni Pedagoga.
 • Mega Otwarte Radio Studenckie “MORS” – radio online, gdzie nie tylko posłuchasz dobrej muzyki czy wielotematycznych audycji prowadzonych przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego, ale także przeczytasz artykuły dotyczące życia uczelni oraz najważniejsze i najciekawsze informacje z Gdańska, regionu i kraju. Jeżeli słyszałeś, że dobra dykcja oraz ładna barwa głosu to Twoje mocne strony, spróbuj swoich sił w MORS-ie.
 • Międzywydziałowe Koło Naukowe “Neptun TV” – prężnie funkcjonuje od ubiegłego roku, a więc jest, stosunkowo, świeżynką. Relacjonuje wydarzenia nie tylko stricte z życia uczelni, ale też te dziejące się poza nią: konferencje, mecze, wykłady. Potrzeba tu odwagi przed kamerą, pewnej ręki i pewnego kontaktu z drugim człowiekiem. Czujesz, że spełniasz te wymagania? – napisz!
 • Studenckie Koło Naukowe “Inspiar” – public relations towarzyszy nam na każdym kroku czy tego chcemy, czy nie. Jest to, najprościej mówiąc, wyrażenie, określające to, jak widzą nas inni i jak my sami kreujemy się w ich oczach. W SKN-ie studenci organizuje się eventy, konferencje, spotkania, promuje własną działalność. Chcesz dobrze wypaść przed potencjalnym pracodawcą, a może reprezentować go w przyszłości? – Inspiar to miejsce dla Ciebie.

Wydział Oceanografii i Geografii (patrz: Wydział Historyczny).

Wydział Prawa i Administracji – tutaj działają koła naukowe z poszczególnych gałęzi prawa: cywilnego, karnego, administracyjnego, morskiego, międzynarodowego etc. Poza nimi można znaleźć też:

 • Klub Debat “Ars bene dicendi” – miejsce, gdzie zapisać się mogą nie tylko przyszli sędziowie czy adwokaci ale każdy chcący ćwiczyć sztukę oratorską. Umiejętność poprawnego, sprawnego, a przy okazji przekonującego wysławiania się to ogromna zaleta, przydatna w każdej jednej pracy, branży, dziedzinie życia. Koło to zaprasza wybrańców: czy jesteś jednym z nich? – dowiedz się, składając aplikację do 15.11 włącznie.
 • Koło Naukowe “Kultura na Prawo” – promuje wiedzę prawniczą w zakresie kultury, organizuje spotkania (również online), targi naukowe, pokazy filmowe i dyskusje na temat przeprowadzanych seansów. Jest na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie, choćby z odbywającymi się lada dzień wyborami na stanowisko amerykańskiego prezydenta. Twoja orientacja polityczna nie ma tu znaczenia. 😉 Sprawdź sam/a.

Wydział Zarządzania (patrz: Wydziały Historyczny oraz Oceano- i Geografii).

I jak? Masz już coś dla siebie? – nie zwlekaj! Odnajdź kolejną cząstkę siebie już dziś! Nauczanie zdalne nie jest ograniczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *