Jak sezon kończyła PlusLiga? – ligowe ostatki

PlusLiga | fot. ipla.tv

O przedwczesnym zakończeniu sezonu ligowej Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki poinformował 25 marca, dokładnie dwa tygodnie po rozegraniu ostatniego spotkania w Gdańsku. Nie przyznano tytułu mistrzowskiego, nikt nie otrzymał medali, odwołano Puchar Polski, a z PlusLigi relegowano jeden zespół. Zobaczmy, jak wyglądały siatkarskie, ligowe ostatki.

Rozgrywki ligowe w Polsce wstrzymano 12 marca 2020. Dzień wcześniej odbyło się jedyne spotkanie 25. kolejki. Trefl Gdańsk 3:0 pokonał Aluron Virtu CMC Zawiercie. Mecz rozegrano bez udziału kibiców.

Dwa tygodnie później Zarząd PLS SA zdecydował o zakończeniu sezonu PlusLigi. Tytuł mistrza Polski, jak i pozostałe medale nie zostaną przyznane. Zgodnie z decyzją Zarządu końcowa tabela sezonu 2019/2020 została ustalona na podstawie tabeli fazy zasadniczej z 12 marca 2020. Drużyna BKS Visły Bydgoszcz zajęła w rozgrywkach ostatnie miejsce i spadła do Krispol 1. Ligi. Turniej finałowy Pucharu Polski również został odwołany.

To były dla nas bardzo trudne decyzje – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem. W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – dodaje. (źródło: plusliga.pl)

Wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądał sezon reprezentacyjny. Na 2021 przełożono najważniejszą imprezę sezonu – Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na razie nie pojawiły się nowe informacje w sprawie tegorocznej Ligi Narodów. 13 marca FIVB wydała komunikat, w którym poinformowała o przesunięciu Ligi Narodów na czas po Igrzyskach Olimpijskich.

Końcowa tabela PlusLigi sezonu 2019/2020, fot. plusliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + sześć =