Jak sezon kończyła PlusLiga? – 23. i 24. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Po świętach zabieramy Was na kolejną odsłonę podsumowania końcówki sezonu w siatkarskiej PlusLidze. W 23. kolejce aż w trzech spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy niezbędny był tie-break, a w następnej serii gier doszło m.in. do sporej niespodzianki w Suwałkach. Zapraszamy na przedostatni raport z PlusLigi.

W meczu otwierającym 23. kolejkę PlusLigi doszło do podziału punktów. Zwycięsko ze spotkania PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom wyszli bełchatowianie. Po kontuzji na boisko wrócił przyjmujący PGE Skry, Artur Szalpuk, którego wybrano MVP meczu. Najskuteczniejszym graczem na boisku, biorąc pod uwagę obie drużyny był gracz Cerradu, Karol Butryn (22 punkty). Do przełamania Asseco Resovii doszło w spotkaniu przeciwko drużynie z Zawiercia. O wygranej zdecydował tie-break. Rzeszowian do zwycięstwa poprowadził atakujący, Zbigniew Bartman, który zdobył aż 23 punkty. Mecz w HWS w Zawierciu śledził komplet widzów.

Do niespodzianki doszło w hali w Bydgoszczy. Ostatnia w tabeli BKS Visła pokonała stawiany w roli zdecydowanego faworyta Ślepsk Suwałki. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się duet BKS Visły, złożony z rozgrywającego Michala Masnego i atakującego Michała Filipa. W 23. serii spotkań Indykpol AZS Olsztyn podjął u siebie aktualnego mistrza Polski – ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Goście byli zdecydowanymi faworytami tego meczu i wywiązali się z tej roli, choć przegrali (na przewagi) jedną z partii. ZAKSA wskoczyła na fotel lidera rozgrywek.

Przy dopingu 3850 kibiców Trefl Gdańsk pokonał wicelidera tabeli, Vervę Warszawa. Liderami swoich drużyn byli atakujący, u gospodarzy Bartosz Filipiak, a u gości Artur Udrys. Dzięki wygranej gdańszczanie umocnili się na 5. miejscu w tabeli, Verva traci 2 punkty do ZAKSY. Do kolejnej niespodzianki w tej serii spotkań doszło w Katowicach. Miejscowy GKS za komplet punktów pokonał wyżej notowaną drużynę Jastrzębskiego Węgla. Goście przegrali mimo świetnej dyspozycji atakującego, Dawida Konarskiego (28 punktów) i przyjmującego, Tomasza Fornala (21 punktów). Na zakończenie kolejki Cuprum Lubin zmierzył się z MKS-em Będzin. Po 4 setach naprzemiennie dobrej i słabej gry po obu stronach siatki był remis i zwycięzcę tego pojedynku musiał wyłonić tie-break. W ostatniej partii gospodarze odskoczyli na kilka punktów i utrzymali przewagę do końca seta, wygrywając 15:8.

Wyniki 23. kolejki

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 MVP – Artur Szalpuk

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia 2:3 MVP – Zbigniew Bartman

BKS Visła Bydgoszcz – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 MVP – Michal Masný

Indykpol AZS Olsztyn – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 MVP – Benjamin Toniutti

Trefl Gdańsk – Verva Warszawa Orlen Paliwa 3:0 MVP – Bartosz Filipiak

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 3:1 MVP – Rafał Szymura

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:2 MVP – Jędrzej Gruszczyński

Spotkanie Aluronu Virtu CMC Zawiercie z GKS-em Katowice rozpoczęło rozgrywaną awansem (ze względu na Puchar Polski) 24. kolejkę PlusLigi. Gospodarze nie zaliczą tego meczu do udanych, nie wygrali nawet seta. W drużynie gości wyróżniali się Kamil Kwasowki (18 punktów) i Rafał Szymura (12 punktów). Mecz w HWS w Zawierciu oglądał komplet widzów. Gracze Jastrzębskiego Węgla rozpoczęli spotkanie z Treflem Gdańsk od przegrania pierwszej partii. W kolejnych odsłonach meczu gospodarze prezentowali się dużo lepiej, i choć mieli gorszą skuteczność w ataku pokonali gdańszczan 3:1. Liderami jastrzębian po raz kolejny byli Dawid Konarski oraz Tomasz Fornal, każdy z nich zdobył po 19 punktów.

Zgodnie z przewidywaniami zakończyło się spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cuprum Lubin. Gospodarze zgarnęli komplet punktów, przegrywając przy tym tylko jednego seta. Z dobrej strony pokazali się Arpad Baróti (ZAKSA, 16 punktów) i Mateusz Sacharewicz (Cuprum, 13 punktów). Ważne zwycięstwo zapisali na swoim koncie siatkarze MKS-u Będzin. W meczu rozegranym w HWS w Sosnowcu pokonali BKS Visłę Bydgoszcz. Liderem gospodarzy był zdobywca 24 „oczek”, Rafał Faryna, którego wybrano MVP meczu. Do niespodzianki doszło w Suwałkach, gdzie MKS Ślepsk pokonał PGE Skrę Bełchatów, przerywając tym samym serię kilku meczów bez porażki bełchatowian. Goście rozpoczęli mecz od wysoko (25:16) wygranej partii, w kolejnych odsłonach spotkania to gracze Ślepska dyktowali warunki na boisku.

W meczu Verva Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn górą okazali się gracze ze stolicy. Po dwóch wygranych partiach wszystko wskazywało na to, że Verva wygra 3:0. W 3. secie kontuzji doznał przyjmujący Vervy, Bartosz Kwolek, który broniąc piłkę, wpadł na sędziego. Na szczęście uraz nie okazał się poważny. To wydarzenie wybiło gospodarzy z rytmu, przegrali tego seta 18:25. W 4. odsłonie meczu gracze Vervy wrócili do dyspozycji z początku spotkania i komplet punktów pozostał w Warszawie. W meczu kończącym 24. kolejkę PlusLigi Cerrad Czarni Radom pokonał, nie tracąc seta, Asseco Resovię. Gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze w każdym elemencie siatkarskiego abecadła, a sety wygrali kolejno 25:15, 25:17 i 25:19. Boiskowa niemoc rzeszowian rzutuje na tabelę, w której zajmują przedostatnie miejsce.

Wyniki 24. kolejki (rozegrana w dniach 7-10 lutego 2020)

Aluron Virtu CMC Zawiercie – GKS Katowice 0:3 MVP – Rafał Szymura

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 MVP – Lukas Kampa

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:1 MVP – Benjamin Toniutti

MKS Będzin – BKS Visła Bydgoszcz 3:1 MVP – Rafał Faryna

MKS Ślepsk Malow Suwałki – PGE Skra Bełchatów 3:1 MVP – Nicolas Szerszeń

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 MVP – Artur Udrys

Cerrad Enea Czarni Radom – Asseco Resovia 3:0 MVP – Brenden Sander