Nie samą nauką… – czyli Bal Licencjata 2020

Zabawa do białego rana, przyjaciele, dobre jedzenie, niezapomniane wspomnienia i Kapitalne Kurczaki. Tak w kilku słowach można podsumować Bal Licencjata 2020 studentów III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego.

Pomysł organizacji balu narodził się w głowach studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej już ponad rok wcześniej. Gdy zeszłoroczni absolwenci zachwalali swoją imprezę, cała idea zaczęła rozwijać się jak szalona. Dopasowanie terminu, szukanie sali, dobór menu, rozdawanie zaproszeń… Organizatorzy odhaczali kolejne punkty na listach zadań z prędkością światła. Gdy padła data – 22 lutego 2020 – rozpoczęły się indywidualne przygotowywania, a euforia wzrastała z dnia na dzień. Wszyscy zaangażowani wyczekiwali tego dnia tuptając nóżką do piosenek Krzysztofa Krawczyka i innych utworów na przygotowywanych playlistach.

W końcu nastała ta chwila. Panie ubrały sukienki, a Panowie wcisnęli się w garnitury. Każdy wchodzący do sali wywoływał tylko kolejne ochy i achy. Oficjalne przywitanie poprowadzili niezwykle eleganccy Maja i Janek. Zaskoczeniem dla wszystkich okazały się przygotowane przez kilkoro studentów Kapitalne Kurczaki oraz Certyfikaty Przyjaciela Wioślarzy wręczone z gracją Oscarów wybranym wykładowcom.

Atmosferę tego wspaniałego wieczoru oddadzą najlepiej wrażenia uczestników:

To był zaszczyt dostać od studentów zaproszenia na taki bal. Ogromnym wyróżnieniem było otrzymanie Certyfikatu oraz Kapitalnego Kurczaka. To pokazuje, że na tym kierunku jest rodzinna i przyjazna atmosfera. Warto robić takie rzeczy wspólnie i się angażować” – dr Konrad Knoch, wykładowca

Bal był cudowny, wszystko poszło po naszej myśli. Muszę przyznać, że ten dzień na długo pozostanie w mojej pamięci – mało który kierunek organizuje takie wydarzenie, a my mieliśmy okazję świętować nie tylko z ludźmi na kierunku, ale również z naszą wspaniałą kadrą akademicką. Były wzruszenia, salwy śmiechu i kilka łez” – Agnieszka, studentka

To był kapitalny bal. Myślę, że i studenci, i wykładowcy dobrze się bawili. W pięknym stylu podziękowaliśmy za te 3 lata studiów” – Kamil, student

Było całkiem przyjemnie, poznałam trochę bliżej parę ciekawych osób i dużo sobie potańczyłam. Miałam okazję być świadkiem swoistego zakończenia pewnego etapu dla zgromadzonych tam ludzi, zobaczyć ich wzruszenie. Ogółem to była bardzo miła noc” – Paulina, osoba towarzysząca

A co działo się na samym balu, niech na balu zostanie… 😉

Szczególne podziękowania od studentów III roku należą się (kolejność jak najbardziej przypadkowa):

Mai Potrykus – studentce najbardziej zaangażowanej w organizację najwspanialszego Balu Licencjata pod słońcem

Pani Aleksandrze Żukowskiej – najwspanialszej opiekunce roku, za wszystko

Wykładowcom oraz osobom towarzyszącym  – za uświetnienie tego wieczoru swoją obecnością

Bartoszowi Żukowskiemu (Studio nad morzem) – wspaniałemu fotografowi, dzięki któremu wspomnienia pozostaną już na zawsze

Obsłudze Best Western Plus Arkon Park Hotel – za uczynienie tego wieczoru profesjonalnym, niczego nam nie brakowało!

Nagłośnienie Trójmiasto – za sprzęt muzyczny, bez którego nie byłoby takiej zabawy

NIECH ŻYJE BAL!