Sonic pędzi do kin

Już w przedostatni dzień lutego swoją premierę będzie miał film „Sonic: Szybszy niż błyskawica”, który stanowi adaptację kultowej i znanej na całym świecie serii gier wytwórni Sega. 

Fabuła produkcji opierać się będzie na motywie współpracy i rosnącej przyjaźni między oficerem policji Tomem Wachowskim, granym przez Jamesa Marsdena oraz Sonicem, najszybszym na świecie jeżem z innej planety. Celem dwójki bohaterów będzie ucieczka geniuszowi zła, doktorowi Robotnikowi, a także pokrzyżowanie jego planów przejęcia kontroli nad światem. W postać doktora Eggmana wciela się komik i aktor Jim Carrey.

Za scenariusz odpowiada Patrick Casey i Josh Miller, natomiast reżyseria przypadła Jeffowi Fowlerowi, który dotąd pracował jedynie przy mniejszych produkcjach pokroju „The Groom” oraz „A Gentlemen’s Duel.

Adaptacja serii gier zaliczyła jednak w produkcji jedno duże opóźnienie, które wynikało z tragicznego CGI postaci Sonica. Po ukazaniu światu pierwszej zapowiedzi i wyglądu niebieskiego jeża, na producentów wylała się fala krytyki. Studio wysłuchało opinii fanów i po miesiącach dodatkowej pracy, zmieniło wygląd Sonica na ten znany z gier.

Wszystkie materiały promocyjne przywodzą na myśl luźną i familijną produkcję, podobną do „Pokemon: Detektyw Picachu, która była przykładem produkcji świetnie nadającej się na seans dla całej rodziny. Dlatego też, by 28 lutego nie ominąć możliwe, że najlepszej familijnej produkcji tego roku, nie ma na co czekać, trzeba rezerwować bilety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *