Muzyczna podróż do serca Jamajki już w kinach

Palmy, słońce, piaszczyste plaże, kolorowe budynki, marihuana – a to wszystko w towarzystwie zielonych, żółtych i czerwonych barw. „Serce Jamajki” to produkcja Petera Webbera, która przeniesie nas do Kingston. Muzyczna opowieść wraz z poznaniem osobowości znanych reggae’owców będzie dostępna w Kinie Helios już 18 grudnia.

„Serce Jamajki” to nie tylko określenie akcji filmu. Jest nim również reggae, który wywodzi się z tego kraju. Produkcja przedstawi nam zderzenie dwóch światów: starego i młodego. Cenieni artyści reggae łączą siły z młodszym pokoleniem, by stworzyć płytę „The soul of Jamaica”. Projekt uświadamia, że muzyka reggae jest dobrze znana i uwielbiana do dziś.

Na ekranie zobaczymy: Kena Boothego, Winstona Mcanuffa, Cedrica Mytona, Judy Mowatt, Franka Dowdinga i wielu innych artystów. Poznamy kulisy tworzenia jamajskich rytmów i przygotowań do tournée.

Wiele osób porównałoby Jamajkę z rajską wyspą, jednak w rzeczywistości wygląda to inaczej. Tak samo będzie w tym filmie, gdzie poznamy stolicę tego kraju z mroczniejszej strony. Gangsterskie porachunki przeplatać się będą z dźwiękami bangosów, marakasów, trąbek.

Przenieś się do rytmicznej Jamajki 18 grudnia w Kinie Helios w Galerii Alfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *