„Van Gogh. U bram wieczności” w Kinie Konesera

Nie trzeba być znawcą i koneserem sztuki, by kojarzyć Vincenta van Gogha. Jego obrazy zasłynęły dzięki słonecznikom i wyrazistej kolorystyce. Był artystą z ciekawym życiorysem, o czym można przekonać się, oglądając „Van Gogh. U bram wieczności” w Kinie Konesera już 20 listopada.

W rolę postimpresjonistycznego malarza wciela się Willem Dafoe. Aktor może pochwalić się imponującą filmografią, zagrał m.in. w: „Missisipi w ogniu”, „Spidermanie”, czy „American Psycho”. W produkcji o van Goghu towarzyszą mu: Rupert Friend („Homeland”), Oscar Isaac („Gwiezdne wojny”), Mads Mikkelsen („Hannibal”) czy Emmanuelle Seigner („Frantic”).

Fabuła w reżyserii Juliana Schnabela koncentruje się na najważniejszym okresie w życiu Van Gogha. Artysta przeprowadza się do Prowansji, gdzie udaje mu się stworzyć swoje największe dzieła. Jednak stopniowo traci kontakt z rzeczywistością i popada w obłęd. To opowieść o tym, jak sztuka staje się sensem życia. Słowami głównego bohatera: Bóg jest naturą, a natura jest pięknem.

Willem Dafoe za kreację van Gogha otrzymał nominację do Oscara, więc jest to produkcja godna uwagi. Jeśli jeszcze jej nie widziałeś/widziałaś, nie zapomnij wstąpić do Kina Konesera w galerii Alfa 20 listopada o godz. 18:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − sześć =