Jak grała PlusLiga? – 5. i 6. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Niepokonana Verva Warszawa, silna ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i imponujący formą Trefl Gdańsk. Poza tym zmiana nazwy drużyny ze ścisłej czołówki tabeli i zwolnienie jednego ze szkoleniowców. Przed Wami raport z PlusLigi, czyli omówienie spotkań rozegranych w 5. i 6. kolejce ligowej.  

Pierwsze zwycięstwo Asseco Resovii stało się faktem dopiero w 5. kolejce nowego sezonu. Po serii słabych występów zespół prowadzony przez Piotra Gruszkę zmierzył się z jedną ze słabszych drużyn w całej stawce – Visłą Bydgoszcz. Gospodarze kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej piłki i zasłużenie siegnęli po komplet punktów. Jastrzębski Węgiel po raz pierwszy od dłuższego czasu odniósł zwycięstwo przed własną publicznością. Jastrzębianie w 3 setach pokonali Ślepsk Suwałki. Kilka dni po tym meczu Roberto Santili został zwolniony z funkcji pierwszego trenera jastrzębskiej drużyny z powodu niesatysfakcjonującego poziomu gry zespołu oraz braku oczekiwanych wyników sportowych. Nowym trenerem tymczasowo został Luke Reynolds. Jeden z dwóch tie-breaków w tej serii spotkań rozegrali między sobą siatkarze z Zawiercia i Warszawy. Po zaciętym boju i rozegranym na przewagi piatym secie górą okazali się gracze ze stolicy. Wyróżniającymi się postaciami na parkiecie byli Mateusz Malinowski (Zawiercie, 24 punkty) i Piotr Nowakowski (Warszawa, 17 punktów).

GKS Katowice ma za sobą kolejny pięciosetowy mecz, tym razem rozegrany przeciwko Cuprum Lubin. Gości do zwycięstwa poprowadził duet Bartłomiej Lipiński – Jakub Ziobrowski. PGE Skra kroczy ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa. MKS Będzin nie znalazł sposobu na wygraną w tym spotkaniu, drużyna Jakuba Bednaruka zapisała jednak na swoim koncie jedną, wygraną 25:23, partię. Mecz niewykorzystanych szans Trefla. Tak w jednym zdaniu można opisać spotkanie gdańszczan z Indykpolem AZS Olsztyn. Trzy z czterech setów zakończyły się na przewagi (27:29, 26:24, 26:28). W ostatniej zdecydowanie lepsi byli gracze AZSu. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal jest niepokonana. W spotkaniu zamykającym 5. kolejkę PlusLigi kędzierzynianie bez straty seta wygrali z Czarnymi Radom. 

PlusLiga – Wyniki 5. kolejki

Asseco Resovia – BKS Visła Bydgoszcz 3:0  MVP – Nicolas Hoag

Jastrzębski Węgiel – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:0 MVP – Jurij Hładyr

Aluron Virtu CMC Zawiercie – PROJEKT Warszawa 2:3  MVP – Piotr Nowakowski

GKS Katowice – Cuprum Lubin 2:3  MVP – Miguel Tavares

PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin 3:1  MVP – Grzegorz Łomacz

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 1:3  MVP – Paweł Woicki

Cerrad Enea Caarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3  MVP – Benjamin Toniutti

Wszystko wygląda na to, że Jastrzębski Węgiel wraca do wysokiej dyspozycji. We własnej hali jastrzębianie zmierzyli się z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Gospodarze zakończyli mecz w 3 setach, ostatni z nich wygrywając 25:13! Spotkanie poprowadził sędzia Wojciech Maroszek. Ślepsk Suwałki po raz pierwszy od rozpoczęcia sezonu rozegrał mecz w nowej hali. Gospodarze z pewnością zaliczą ten mecz do udanych, ponieważ wygrali (za komplet punktów) z Indykpolsm AZS Olsztyn. Najbardziej zacięta była partia nr 4, zakończona wynikiem 27:25 dla Suwałk. GKS Katowice przyzwyczaił swoich kibiców do rozgrywania pięciosetowych bojów. Nie inaczej było w meczu przeciwko Viśle Bydgoszcz. Visła prowadziła już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się w 3 setach. Katowiczanie zdołali przedłużyć to spotkanie, doprowadzili do tie-breaka i to na ich konto powędrowały cenne 2 punkty.

W hicie 6. kolejki PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, bez stary seta, pokonała Skrę Bełchatów. Mecz na trybunach Hali Azoty śledziło prawie 3 tys. kibiców. Kędzierzynianie są obecnie wiceliderami tabeli, PGE Skra zajmuje 5. miejsce. Trefl Gdańsk wywiózł z Lubina 3 punkty. Z wyjątkiem pierwszej partii, zakończonej wynikiem 29:27 dla gdańszczan, mecz był jednostronny. O sile drużyny Michała Winiarskiego stanowili Bartosz Filipiak (18 punktów) i Szymon Jakubiszak (17 punktów). W zespole gospodarzy najskuteczniejszym graczem był Jakub Ziobrowski (13 punktów). Verva Warszawa Orlen Paliwa – pod taką nazwą będzie teraz występować dawny PROJEKT Warszawa. W derbach Mazowsza Verva okazała się lepsza od Cerradu Czarnych Radom. Podopieczni Andrei Anastasiego są jedyną niepokonaną drużyną w PlusLidze.

Wyniki 6. kolejki

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 MVP – Jurij Hładyr

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 MVP – Andreas Takvam

BKS Visła Bydgoszcz – GKS Katowice 2:3 MVP – Jakub Jarosz

HIT! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów 3:0 MVP – Kamil Semeniuk

Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 0:3  MVP – Bartosz Filipiak

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 MVP – Damian Wojtaszek

MKS Będzin – Asseco Resovia – mecz odbędzie się 11 grudnia

Atualna tabela PlusLigi, fot. plusliga.pl

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − cztery =