„1800 gramów” już niedługo w kinach!

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a z nimi premiera kolejnej, świątecznej produkcji TVN-u! „1800 gramów” to film opowiadający historię dyrektorki ośrodka preadopcyjnego, która szuka rodzin zastępczych dla pozostawionych dzieci. W obsadzie plejada polskich gwiazd z Magdaleną Różczką na czele. Na ekranie będzie można również zobaczyć znanego polskiego rapera – Tomasza Iwańca, „GrubSona”. 

Reżyserem filmu jest Marcin Głowacki. Największą popularność przyniosła mu praca nad hitem „Mój biegun”, opowiadającym losy niepełnosprawnego zdobywcy biegunów, Jana Meli. Za scenariusz „1800 gramów” odpowiadali: Piotr Jasek i Jan Holoubek. Obaj mogą pochwalić się pracą przy powstawaniu popularnych polskich seriali tj.: „Brzydula”, „Pierwsza miłość” czy „Na wspólnej”.

„1800 gramów” to dramat obyczajowy. Akcja filmu rozgrywa się w Krakowie. Zbliżają się święta. Główna bohaterka, Ewa (Magdalena Różczka) jest dyrektorką interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Każdą wolną chwilę poświęca na poszukiwania rodziców dla swoich małych podopiecznych. Za dramatem tych sierot, kryje się też jej własna tragedia. Ze zwiastunu możemy się dowiedzieć, że bohaterka nie może mieć dzieci. Pewnego dnia na jej drodze pojawia się mała dziewczynka – Nutka, niemowlę pozostawione przez matkę. Ewa jest w stanie poświęcić dla niej swoją karierę, a nawet szansę na miłość. Czy kobieta znajdzie dla dziecka dom pełen ciepła? I czy sama odnajdzie schronienie w czyichś ramionach?

W filmie obok Różczki wystąpili m.in.: Piotr Głowacki, Maciej Zakościelny, Danuta Stenka, Dorota Kolak, Aleksandra Popławska, Wojciech Mecwaldowski czy GrubSon. Raper wspólnie z Anią Dąbrowską promują produkcję utworem „1800 gramów”.

Film niewątpliwie ma oryginalną historię. To nie jest kolejna, oklepana komedia romantyczna. Produkcja porusza ważne tematy tj.: adopcja czy bezpłodność. Mimo że jej tematyka może bardziej odpowiadać paniom, jest to doskonała propozycja dla każdego. Premiera już 15 listopada w kinach Helios. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 15 =