Premiery w Heliosie 14.02. – 20.02.

Premiery w HeliosieTegoroczne Walentynki wypadają w piątek. Nie dziwi więc fakt, że ten tydzień premier obfituje w filmy o miłości. Jeżeli nie macie lepszych pomysłów na spędzenie tego romantycznego dnia, wybierzcie się razem do kina. Będzie co oglądać!

Nominowana do 5 Oscarów „Ona” w reżyserii Spike’a Jonze (a właściwie Adama Spiegela) to niezwykła, oryginalna love story, której akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Los Angeles. Theodore (Joaquin Phoenix), wrażliwy i skomplikowany człowiek, zarabia na życie pisząc wzruszające listy w imieniu innych ludzi do ich bliskich. Od rozstania z dziewczyną nie bardzo układa mu się z kobietami. Nieoczekiwanie zaczyna go intrygować nowy – intuicyjny i niezwykły – komputerowy system operacyjny. Po zainstalowaniu tego systemu Theodore jest zachwycony, że oto poznał „Samanthę”, chociaż jest ona jedynie pięknym, kobiecym głosem (Scarlett Johansson). To jednak głos kogoś mądrego, delikatnego i zaskakująco zabawnego. W miarę jak Samantha coraz bardziej rozwija swoją osobowość, ich przyjaźń pogłębia się i zmienia w coś znacznie poważniejszego – w miłość. Theodore poznaje swojego anioła. Wszak rzecz dzieje się w Los Angeles. „Ona” opowiada o tym, jak zmienia się natura – i ryzyko – relacji z innymi we współczesnym świecie. W gwiazdorskiej obsadzie: Joaquin Phoenix, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde oraz Scarlett Johansson.

„Miłość bez końca” w reżyserii Shany Feste reklamowana jest jako najlepszy film na Walentynki. Film opowiada historię Jade (Gabriella Wilde) i Davida (Alex Pettyfer), których romans staje się tym bardziej intensywny im bardziej rodzice dziewczyny próbują ich rozdzielić. Po ukończeniu szkoły średniej, żyjąca pod kloszem Jade zaczyna odczuwać fascynację Davidem. Młodzi zakochują się w sobie. Spędzając ze sobą niezapomniane lato, kochankowie, wbrew wszelkiej logice, pozwalają aby wszechogarniająca namiętność stała się fundamentem ich wspólnej przyszłości. Wzruszająca „Miłość bez końca” to opowieść o dziewczynie z zamożnej rodziny i o chłopaku – mniej majętnym, lecz pełnym charyzmy. Połączyło ich gorące uczucie, ale czy taki związek może przetrwać wbrew woli rodziców?

Akcja najnowszego filmu Akivy Goldsmana„Zimowa opowieść” – rozgrywa się w Nowym Jorku, pod koniec XX wieku. Peter Lake (Colin Farrell) to irlandzki rzezimieszek. Pewnego dnia, plądrując kolejny dom, poznaje jego piękną mieszkankę Beverly Penn (Jessica Brown Findlay). Między dwójką bohaterów rodzi się uczucie, mogące zmienić zachwiane wartości moralne mężczyzny. Niespodziewanie Beverly umiera. Peter desperacko próbuje odkryć sposób na zatrzymanie czasu i przywrócenie jej życia. „Zimowa opowieść” opowiada historię, która dzieje się na przestrzeni ponad stu lat. To opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem. Na ekranie zobaczymy także Jennifer Connelly, Williama Hurta, Evę Marie Saint czy Russella Crowe.

Na koniec polski hit na tegoroczne Walentynki! Zapowiadany jako nowoczesna, niebanalna komedia o poszukiwaniu miłości i własnego ja w wielkim mieście oraz różnych, często zaskakujących obliczach relacji damsko-męskich. Odpowiedzialna za reżyserię Weronika Migoń zaprasza na „Faceta (nie)potrzebnego od zaraz”! Zosia (Katarzyna Maciąg) próbuje ułożyć sobie życie na nowo po zdradzie chłopaka (Łukasz Garlicki). Sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje zakład z lat szkolnych, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na „starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska-Niemczycka). Za namową przyjaciółki (Joanna Kulig), Zosia postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z „byłych” nie jest tym jedynym. Sześciu facetów i dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości… albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko? Ten film to nie tylko uczta dla oczu, ale i dla uszu. Ścieżka dźwiękowa to potężna dawka muzyki najciekawszych młodych polskich zespołów. Wśród nich między innymi: Mikromusic, Kamp!, Paula i Karol, Plastic, Fismoll, The Dumplings, Super Girl & Romantic Boys i Translola. Tłem sercowych rozterek bohaterek jest Warszawa – tętniąca energią i kolorami metropolia, która w obiektywie kamery dorównuje urodą najsłynniejszym miastom Europy. Razem z Zosią odwiedzamy najpopularniejsze kluby, kawiarnie i kultowe miejsca stolicy. Coś czuję, że to będzie hit nie tylko na Walentynki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 8 =