Jak grała PlusLiga? – 23. i 24. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

PlusLiga zbliża się do końca fazy zasadniczej. W minionych kolejkach spotkań nie doszło do niespodzianek. Faworyci wygrali swoje spotkania, a szczególne powody do zadowolenia mogą mieć sympatycy Skry Bełchatów. Klub zapewnił sobie miejsce w TOP 6 i będzie bronił zdobytego w poprzednim sezonie mistrzostwa Polski.  Zobaczmy, co działo się na siatkarskich parkietach w 23. i 24. kolejce.

Kolejną rundę zmagań otworzyło spotkanie drużyn ze Śląska. W Katowicach doszło do konfrontacji miejscowego GKS-u z MKS-em Będzin. Mecz był nierówny, w jednej partii lepiej prezentowali się gospodarze, w następnej goście. Taki obrót spotkania doprowadził do tie-breaka, który padł łupem podopiecznych Piotra Gruszki. Tie-breaka zafundowali też kibicom siatkarze Cerrad Czarnych Radom i PGE Skry Bełchatów. Bełchatowianie odwrócili los tego spotkania z 0:2 na 2:2 i okazali się lepsi w piątej partii, wygrywając 15:10. W Łodzi swoje spotkanie rozegrali siatkarze ONICO Warszawa z Treflem Gdańsk. W roli faworyta stawiany był zespół ze stolicy, który pokonał gości znad morza za komplet punktów. Po tej porażce Trefl pozostał na 10. miejscu w tabeli.

Dzięki wygranej za pełną pulę Asseco Resovia Rzeszów wciąż liczy się w walce o TOP 6 ligi. W spotkaniu 23. kolejki drużyna z Podkarpacia bez problemów pokonała u siebie Jastrzębski Węgiel. To spotkanie śledziło z trybun Hali Podpromie prawie 3,5 tys. kibiców. Po słabszym meczu w poprzedniej rundzie spotkań, na zwycięski szlak wrócili zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Tym razem drużyna pod wodzą Andrei Gardiniego pokonała Aluron Virtu Wartę Zawiercie. W meczu zamykającym 23. kolejkę PlusLigi spotkały się drużyny Cuprum Lubin i Indykpolu AZS Olsztyn. Zdobyty przez olsztynian komplet punktów spowodował, że mają duże szanse na zakwalifikowanie się do fazy play-off. W trakcie meczu boisko musiał opuścić Robbert Andringa. Na oficjalnej stronie internetowej Indykpolu AZS Olsztyn czytamy – Po przeprowadzonych badaniach, stwierdziliśmy ponowne złamanie piątej kości śródstopia prawej stopy – mówi Wojciech Remiszewski, lekarz Indykpolu AZS Olsztyn. – Złamanie powstało na tle zmęczeniowym, podczas spotkania z Cuprum Lubin. Zawodnika czeka jednak dłuższa przerwa niż przy poprzednim urazie, ok. 10-12 tygodni.

Wyniki 23. kolejki

GKS Katowice – MKS Będzin 3:2 MVP – Rafał Sobański

HIT! Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 2:3 MVP – Milad Epadipur

ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 MVP – Bartosz Kurek

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:0 MVP – Jakub Jarosz

Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 MVP – Łukasz Kaczmarek

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 MVP – Paweł Woicki

Mecz otwierający 24. kolejkę śledziło ponad 2,5 tys. widzów. Jastrzębski Węgiel zmierzył się z drużyną z Lubina. Gospodarze kontrolowali spotkanie od pierwszej do ostatniej partii. Jastrzębianie utrzymali 3. miejsce w tabeli, jednak do wyprzedzającej ich stołecznej drużyny tracą 4 punkty, co przy świetnie dysponowanej drużynie ONICO może okazać się stratą nie do odrobienia. Z kolei Skra Bełchatów prezentowała ostatnio bardzo niestabilną formę. Mecz z GKS Katowice był kluczowym w walce o awans do TOP 6 ligi. Bełchatowianie grali skutecznie i pewnie, co pozwoliło im zwyciężyć w dwóch pierwszych odsłonach spotkania. Trzecią partię niespodziewanie wygrali goście. W czwartym, jak się okazało, ostatnim secie, gracze Skry rozgromili przeciwników 25:15. Punkty zdobyte w tym meczu zapewniły bełchatowianom walkę o medale PlusLigi. O obronę tytułu mistrza Polski może być jednak bardzo trudno, biorąc pod uwagę świetną dyspozycję ZAKSY, ONICO, czy Jastrzębskiego Węgla. Trzy punkty zdobyła Warta Zawiercie w meczu z gdańskim Treflem. Cenna wygrana podopiecznych Marka Lebedwa praktycznie zapewniła im miejsce w pierwszej szóstce drużyn. Gdańszczanie będą grać o miejsca w dole tabeli.

ONICO Warszawa po wygranej w czterosetowym spotkaniu z Indykpolem AZS umocniło się na pozycji wicelidera tabeli. Gospodarze wyrwali stołecznym siatkarzom tylko jednego seta, na więcej nie było ich stać. Mecz zakończył efektownym atakiem świetnie dysponowany Bartosz Kurek. Mecz ZAKSA – Czarni Radom był hitem 24. kolejki ligi. Drużyny stworzyły wyrównany spektakl, w którym po czterech setach nieznacznie lepsi okazali się gospodarze. Siatkarze Czarnych z pewnością czuli niedosyt po tym pojedynku, byli bowiem bardzo blisko pokonania najlepszej drużyny fazy zasadniczej bieżących rozgrywek. Asseco Resovia, z drobnymi problemami, wywiozła komplet punktów z Bydgoszczy. Siatkarze Chemika sprawili niespodziankę wygrywając drugą partię spotkania, ale w pozostałych trzech setach dominowali rzeszowianie. Podopieczni Gheorghe Cretu byli wyraźnie lepsi i zasłużenie zdobyli trzy punkty.

Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 MVP – Damian Schulz

Już tylko dwie kolejki dzielą nas od zakończenia fazy zasadniczej. Wyłonione zostaną ekipy, które powalczą w fazie play-off o medale mistrzostw Polski. Najciekawszym spotkaniem 25. rundy rozgrywek będzie mecz ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel. Rundę zasadniczą zamknie spotkanie dwóch wielkich drużyn: ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z PGE Skrą Bełchatów. Już dziś zapraszamy na kolejny raport z ligowych parkietów.