Jak grała PlusLiga? – 15. kolejka

PlusLiga | fot. ipla.tv

Po dłuższej, noworocznej przerwie, siatkarze powrócili do gry. Prawdziwym hitem piętnastej serii spotkań okazał się mecz Cerradu Czarnych Radom z Indykpolem AZS Olsztyn. Przed Wami raport z PlusLigi, czyli omówienie spotkań rozegranych w 15. kolejce ligowej. Zapraszamy!

Pierwsza kolejka po świąteczno-noworocznej przerwie zapowiadała się bardzo ciekawie. Mecz pomiędzy ONICO Warszawa, a Asseco Resovią Rzeszów, zapowiadany jako jeden z hitów kolejki, okazał się jednostronnym popisem sił. Stołeczny zespół nie dał najmniejszych szans ekipie z Podkarpacia, wygrywając 3:0 (25:18, 25:21, 25:14). ONICO wciąż jest drugą drużyną ligi. Trzecie miejsce utrzymał Jastrzębski Węgiel. W większości pojedynków 15. kolejki triumfowali gospodarze. Przed własną publicznością nie wygrali tylko gracze MKS Będzin i Chemika Bydgoszcz.

15. kolejka PlusLigi

MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów 0:3

Bełchatowianie pokonali będzinian w ich własnej hali bez straty seta. Środkowi Skry zaprezentowali w meczu  bardzo wysoki poziom. Jakub Kochanowski i Karol Kłos byli najskuteczniejszymi graczami swojej drużyny. Zdobyli łącznie 29 punktów. W przyjęciu i obronie świetnie spisywał się libero Kacper Piechocki. Najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy był Williams Lincoln, zdobył 18 punktów.

MVP – Jakub Kochanowski

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 3:1

GKS Katowice pokonał Trefl Gdańsk.  Katowiczanie pozwolili gościom na wygranie tylko jednej partii. W ekipie GKS-u najlepiej grał Tomas Rousseaux, zapisał na swoim koncie aż 22 punkty. Wśród gdańszczan najlepszy był Maciej Muzaj (18 punktów).

MVP – Marcin Komenda

ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:0

Po tej wygranej stołeczny klub utrzymał się na 2. miejscu w tabeli PlusLigi, jednak do lidera – ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wciąż traci 6 „oczek” Wyróżniającymi się postaciami w drużynie ONICO byli Nikołaj Penczew i Antoine Brizard. Najwięcej punktów (11) w ekipie Asseco Resovii zdobył atakujący Damian Schulz.

MVP – Nikołaj Penczew

HIT! Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 3:2

Czarni byli zdecydowanymi faworytami spotkania przeciwko Indykpolowi. Wysoki poziom w tym straciu zaprezentował atakujący Cerradu Michał Filip, który razem z Tomaszem Fornalem stanowił o sile radomian. Indykpol też miał swój super duet – Jan Hadrava i Paweł Pietraszko zdobyli razem 29 punktów.

MVP – Michał Filip

Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin 2:3

Z zaciętej, pięciosetowej batalii zwycięsko wyszli siatkarze z Lubina. Mecz w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bydgoszczy śledziło 1274 widzów. Cały tie-break był kontrolowany przez Cuprum. Wyróżniającą się postacią był Luke Smith (21 punktów).

MVP – Maciej Gorzkiewicz

Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1

Mecz kończący 15. kolejkę ligi odbył się 14 stycznia i poprzedziła go minuta ciszy ku czci tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

– Żegnaj, wielki Przyjacielu siatkówki  powiedział spiker podczas spotkania.

Na boisku rządził tercet Fromm-Konarski-Lyneel. Cała trójka zapisała na swoim koncie dwucyfrowe zdobycze punktowe. To był trzeci mecz pod wodzą trenera Roberto Santilliego i trzecie zwycięstwo jastrzębian. Pomimo przeciętnej gry siatkarze Aluronu zdołali wygrać jedną partię spotkania 25:22.

MVP – Christian Fromm

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o planowanej zmianie trenera w ONICO Warszawa. Kontrakt Stephana Antigi, obecnego szkoleniowca stołecznej drużyny, obowiązuje do końca sezonu. Jego następcą miałby zostać Andrea Anastasi. Ile było prawdy w tych spekulacjach? Dowiemy się zapewne dopiero po zakończeniu rozgrywek.

Już dziś zapraszamy na relację ze spotkań 16. kolejki PlusLigi. Najciekawiej zapowiada się mecz ONICO z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie.

Aktualna tabela PlusLigi fot. plusliga.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *