Asterix i Obelix powracają!

Już 18 stycznia będziecie mogli uczestniczyć w kolejnej z przygód niezwyciężonych Galów. To wszystko za sprawą animacji „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru ”. W polskiej obsadzie dubbingowej jednemu z bohaterów głosu użyczył Kuba Wojewódzki. 

Produkcja inspirowana była jednym z komiksów autorstwa Rene Goscinnego i Alberta Uderzo. Są oni uważani za najbardziej znanych twórców tego gatunku w Europie. Na swoim koncie mają całą serię przygód o Asterixie i Obelixie m.in.: „Asterix i Kleopatra ” i „Asterix na igrzyskach olimpijskich ”, które również doczekały się ekranizacji.

Tym razem adaptacją kultowego komiksu zajął się Alexandre Astier i Louis Clichy. Ten drugi jest wybitnym animatorem studia Pixar, w którym powstawały filmy Walt Disney Pictures, między innymi „Auta”, czy nagrodzone Oscarem „Ratatuj”, „Toy Story”, „Odlot” i „Wall-e”.Autorem iskrzących dowcipem dialogów jest Jakub Wescile, współautor sukcesu takich filmów, jak: „Kraina lodu” czy „Auta”. W polskiej obsadzie dubbingowej głosów tytułowym bohaterom użyczyli Wojciech Mecwaldowski i Wiktor Zborowski. Naprzeciw nich – w roli złego druida – stanie Kuba Wojewódzki.

W filmie „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru” akcja kręci się wokół poszukiwań następcy Panoramiksa, gdyż ten postanawia udać się na emeryturę. Wcześniej musi jednak zadbać o bezpieczeństwo wioski i przekazać swojemu uczniowi tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się Rzymianie. Dowodzeni przez Cezara i złego druida Sulfuriksa, wymyślają intrygę, która pozwoli zdobyć im przepis. Czy tym razem osiągną swój cel?

Adaptacja niesie ze sobą dużą dawkę pozytywnych emocji. Emanuje doskonałym humorem i gwarantuje dobra zabawę. Jest świetną propozycją dla dużych i małych odbiorców. Przekonaj się i Ty!

Premiera w sieci kin Helios: 18.01.2019 roku

Czas trwania filmu: 85 minut

Produkcja: Francja[2018]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *