Kolędowanie w Starym Menażu!

fot. FB TGD

TGD, czyli Trzecia Godzina Dnia jest jednym z najbardziej znanych i najdłużej działających chórów w Polsce, wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Ich twórczość zalicza się do nurtu pop-gospel. Już 3 stycznia w Starym Menażu zespół zagra koncert, pt. „Kolędy Świata: TGD + Goście”.

O historii zespołu możemy dowiedzieć się z ich oficjalnej strony internetowej. – W 1982 r. w wyniku połączenia kilku kościelnych grup wokalnych powstał niemal stuosobowy ogólnopolski chór młodzieżowy. Założycielem formacji i jej pierwszym dyrygentem był Janusz Sierla piszą. Dzisiaj ich dyrygentem jest Piotr Nazaruk. Tworzy on również kompozycje, składające się na repertuar wykonywany przez kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów.

Trasa koncertowa ma już swoją kolejną edycję. W Gdańsku oprócz zespołu TGD na scenie wystąpią: Kasia Cerekwicka, Kuba Badach oraz dzieci z Małego TGD. Występy artystów uświetni Fair Play Quartet. Kwartet, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki pop na instrumentach smyczkowych. Koncert będzie okazją do odkrycia bożonarodzeniowych tradycji z Australii, obu Ameryk, a także wielu miejsc w Europie. – Będzie to uczta zarówno muzyczna, jak i duchowa, pełna melodii tradycyjnych kolęd i współczesnych hitów, takich jak „Mario, czy już wiesz”, czy „Noel” – piszą organizatorzy. Trasę koncertową promuje singiel „Gloria”

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Kiedy: 3 stycznia 2019, godz. 19:00 (czwartek)

Bilety: od 79 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 15 =