Mandaryna w klubie HAH!

fot. Adam Wysocki

Znacie „Ev’ry night”? Niebawem będziecie mieli okazję usłyszeć to pytanie na żywo. Mandaryna pojawi się na scenie sopockiego klubu HAH już 9 czerwca!

Występująca pod pseudonimem Marta Wiśniewska rozpoczęła swoją karierę jako tancerka i choreografka. Zrobiło się o niej głośno ze względu na związek z Michałem Wiśniewskim, liderem Ich Troje. W 2004 roku zadebiutowała wokalnie. Jej pierwszy singiel to „Here I go again”, cover hardrockowej grupy Whitesnake. Wykonanie Mandaryny, utrzymane w klimacie dancepop, znalazło się na krążku „Mandaryna.com”. Teledysk do tej piosenki został zainspirowany wczesną twórczością Britney Spears. Płyta zyskała status złotej i otworzyła furtkę do dalszej kariery. Piosenkarka wydała jeszcze dwa albumy: „Mandarynkowy sen” (2005) i „AOK” (2009). Największym sukcesem komercyjnym okazała się płyta z 2005 roku. Składająca się z 11 piosenek, w tym z kilku coverów (chociażby „Windą do nieba”). Prawdziwym hitem stało się legendarne już „Ev’ry night”. Utwór, który zapewnił Mandarynie rozpoznawalność nie tylko w kraju, ale i zagranicą, przyczynił się także do jej upadku. Artystka zaśpiewała go podczas Międzynarodowego Sopot Festivalu 2005. Została oskarżona o playback i brak umiejętności wokalnych. „AOK” nie uzyskało już takiego rozgłosu jak dwa poprzednie krążki.

W 2013 roku Mandaryna ogłosiła koniec kariery muzycznej. Na początku tego roku postanowiła jednak, ku uciesze fanów, reaktywować swoją działalność na tym polu. Zapowiedziała kolejny album, a singiel ma ukazać się w te wakacje. Rozpoczęła trasę koncertową. Pierwszym przystankiem na jej trasie był Wrocław, teraz kolej na Sopot. Nie może Cię tam zabraknąć!

Kiedy: 9 czerwca, godz. 21:00

Gdzie: Sopot, al. Franciszka Mamuszki 21

Bilety: 21:00-2:00 15 zł; 2:00-4:00 30 zł

Więcej informacji w wydarzeniu na facebook’u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =