Początek lata – Cudawianki 2018

Za niecały miesiąc nadejdzie kalendarzowe lato, a wraz z nim bogata oferta wydarzeń w Trójmieście. Wśród nich znajdziemy jedno, które nastawione jest na powitanie lata podczas odpoczynku, muzyki alternatywnej i różnorodnego jedzenia. Mowa o Cudawiankach, które po raz jedenasty odbędą się 23 czerwca w Gdyni.

Tegoroczne Cudawianki oferują wiele możliwości spędzenia czasu. Uczestnicy będą mogli skorzystać z jogi i bodyartu, pobawić się bańkami mydlanymi oraz pograć w gry planszowe. Nie zabraknie występów takich wykonawców jak Łona, Webber & The Pimps, Mela Koteluk, czy Dub Pistols.

Łona, Webber & The Pimps to hip-hopowy duet Adama„Łony”Zielińskiego i Andrzeja „Webbera” Mikosza z zespołem The Pimps. W ich muzyce odnajdziemy opowieści o sprawach codziennych z dodatkiem ironii i dowcipu. Wydali siedem płyt, a najnowsza z nich, „Nawiasem mówiąc”, zdobyła uznanie nie tylko wśród fanów.

Z kolei muzyka Meli Koteluk to połączenie rocka i popu. Album Spadochron” przyniósł jej dwa Fryderyki w 2013 roku, w kategorii Artysta i Debuit roku. Kolejna płyta Migracje” zdobyła status platynowej, a singiel Fastygi” w szybkim tempie stał się hitem.

Chłopcy z Wielkiej Brytanii, czyli Dub Pistols tworzą miksturę dubu, reggae i punka. Ich dorobek muzyczny składa się z siedmiu płyt, a kilka utworów znalazło się w ścieżce dźwiękowej Blade 2 czy Mystery Man. Zespół znany jest również z remiksowania piosenek Iana Browna, Limp Bizkit czy Busta Rhymesa.

Cudawianki obfite będą w nowości. W tym roku odbędzie się pokaz mody, gdzie zebrani będą mogli podziwiać kolekcje gdyńskich butików. Do tego zostaną zaprezentowane produkcje studentów z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, a w Infoboxie przeprowadzone zostaną warsztaty z obsługi sprzętu DJ’skiego. Warto wspomnieć, że równolegle z Cudowiankami zostanie zorganizowany Festiwal Smaków Food Trucków, który zadba o podniebienie gości, oferując jedzenie z różnych zakątków świata.

Kiedy: 23 czerwca, od 12:00

Gdzie: Plaża Gdynia Śródmieście

Za ile: wstęp wolny

Więcej informacji w wydarzeniu na facebook’u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − trzynaście =