Muzyczne targowisko w Desdemonie

pchli targPo raz kolejny, jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca, otworzy się przed wami Muzyczny Pchli Targ. Nie tylko zaopatrzycie się tam w rzadkie okazy, ale przeniesiecie się na jeden wieczór w magiczny świat dźwięków. Ten wyjątkowy kram czekać będzie na was w gdyńskiej Desdemonie już 2 lutego.

Muzyczny Pchli Targ to wydarzenie dla koneserów i poszukiwaczy skarbów. Podczas jego trwania można nabyć płyty CD, winyle, kasety, unikatowe wydawnictwa, prawdziwe białe kruki, a także wszystko, co dookoła muzyki: książki, plakaty, koszulki, naszywki i instrumenty. Brzmi dobrze, a nawet jeszcze lepiej, gdy okazuje się, że, jak potwierdza organizator – Bartosz Boro Borowski – można to dostać praktycznie za grosze. Spotkanie w Desdemonie skupia miłośników muzyki, którzy chcą swoje zbiory wymienić, sprzedać albo wzbogacić. Wystawcy równie chętnie podzielą się opowieściami o swych muzycznych przygodach.

Muzyczny Pchli Targ to nie tylko żywy artystyczny bazar, ale też okazja do posłuchania nowych, młodych zespołów. Tym razem po targu zagra zespół GRUFF! Formacja powstała z inicjatywy bluesowego duetu Bartka Przytuły i Tomka Kruka. Obaj postanowili burzyć muzyczne konwenanse, mieszać gatunki i niszczyć schematy. Gdy dołączył do nich perkusista, Maciek Kudła, brzmienie zespołu przeszło ich własne oczekiwania. Podczas ich występów na żywo usłyszeć można bluesowe ballady, swingowe parodie, a nawet ciężkie, metalowe riffy.

Warto więc wybrać się do Gdyni w niedzielę z grupką znajomych i spędzić miłe popołudnie poszukując muzycznych perełek, a potem wesprzeć dobrą muzykę na żywo. Tradycyjnie, wejście na Pchli Targ jest darmowe, a przychodzić można już o 17.00. Koncert rozpocznie się natomiast o 20.00, a wstęp kosztuje 10 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =