Emergenza Festival Polska w Protokulturze

Już niebawem w gdańskim Klubie Sztuki Alternatywnej Protokultura rozpocznie się VII edycja Emergenza Festival Polska 2017/2018. Jest to największe tego typu wydarzenie na świecie dla młodych muzyków, którzy nie mają kontraktów płytowych. Kogo zobaczymy na scenie w dniach 6 i 7 kwietnia?

Pierwszy festiwal Emergenza odbył się w roku 1991 w Rzymie. Wówczas udział w wydarzeniu wzięło jedynie 245 osób, jednak 5 miesięcy później na finale zjawiło się 3000 widzów. W 2011 roku festiwal pojawił się w Polsce. Aby wziąć udział w Emergeneza Festival należy jedynie zgłosić zespół, potwierdzić występ, a ostatecznie dać koncert.

Laureatami ubiegłorocznej edycji został electro-akustyczny zespół Anviled. W tym roku pierwszego dnia wydarzenia wystąpią In Harmony (acoustic/blues/rock/pop) , M3TROPOLiS(brit rock/alternative/shoegaze/cold Wave), Zespół Obcy (psychodelic rock/ blues), Perpetual (muzyka metalowa), The Bee’s Knees (indie rock), The Kings Road (rock alternatywny/ acoustic) oraz Veira (muzyka pop).

Drugiego zaprezentują się zespoły: Birches (indie rock), Frozes (power rock), Konsternacja (pop rock/funk), Lady Killer (glam rock/hard rock/heavy metal), ReTreat band (grunge), The Mind Parasites – TMP (heavy metal), a także finalista z okręgu Szczecińskiego – zespół Paranoja (rock/ metal) oraz grupa Łysa Góra (metal/folk metal/heavy folk) – laureat III miejsca VI Edycji Emergenezy Polska 2016/2017.

Start Emergenza Festival Polska w dniach 6 oraz 7 kwietnia przypada na godzinę 19:00. Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży (30 zł w dniu koncertu) kupić można w Klubie Protokultura przy ul.Niterów 29B lub przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *