Dr Misio zawita do Gdyni!

Już 6 kwietnia, w gdyńskim klubie Atlantic wystąpi zespół Dr Misio. Jest to grupa założona z inicjatywy Arkadiusza Jakubika – polskiego aktora i reżysera, znanego głównie z filmów Wojciecha Smarzowskiego. Swoją muzykę klasyfikują jako Rock and Roll. Koncert w Gdyni będzie częścią  klubowej trasy obejmującej całą Polskę.

Zespół powstał w 2008 roku. Pierwszy album zatytułowany „Młodzi” wydali w 2013 roku. Teledysk do tytułowego utworu wyreżyserował Wojciech Smarzowski. Za wykonanie pochodzącej z tego wydawnictwa piosenki „Mentolowe Papierosy”, grupa otrzymała nagrodę dziennikarzy na Festiwalu TOPtrendy 2013. Niespełna rok później zespół wydał kolejną płytę pt. „Pogo”. W ramach promocji do utworów „Pogo” oraz „Hipster” zostały zrealizowane teledyski. Kapela wystąpiła również na 20. edycji Przystanku Woodstock. Za produkcje obydwu albumów odpowiadał Olaf Deriglasoff, a autorami większości tekstów byli Krzysztof Varga i Marcin Świetlicki. Oprócz Jakubika skład uzupełniają: Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis i Jan Prościński.

W 2017 roku ukazało się trzecie już wydawnictwo grupy zatytułowane „Zmartwychwstaniemy”. Album okazał się największym, jak do tej pory sukcesem zespołu. Promujący go singel „Pismo” dotarł do drugiego miejsca Listy Przebojów Trójki, a sama płyta dostała nominacje do Fryderyka w kategorii „Album roku – rock”. Najnowszy krążek grupy różni się trochę od dwóch poprzednich. Jest na nim mniej szalonego rocka, a więcej refleksyjnych, nostalgicznych i przepełnionych trafnymi diagnozami dzisiejszego społeczeństwa utworów.

Gdzie: Klub Atlantic Gdynia

Kiedy: 6 kwietnia 2018, godz 20:00

Bilety: 46 zł

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/988271051333228/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *