Sepultura, Obscura, Goatwhore oraz Fit For An Autopsy w B90!

Uwaga, uwaga! Już w tą niedziele w klubie B90 zrobi się bardzo głośno za sprawą czterech zespołów. Sepultura, Obscura, Goatwhore oraz Fit For An Autopsy wkraczają do Gdańska.

Sepultura to brazylijska grupa muzyczna powstała w 1984 roku. Ich muzykę określa się jako death metal połączony z trash metalem, a nazwa w języku portugalskim oznacza grób. Trzy lata po powstaniu, zespół wydał longplaya „Schizophrenia”, dzięki któremu podpisali kontrakt z jedną z większych wytwórni muzycznych w Stanach Zjednoczonych. Przez lata skład Sepultury bardzo często się zmieniał, przez co muzycy stracili wielu fanów. Natomiast dzisiaj w ich szeregi wchodzą: Andreas Kisser (gitara) , Paulo Jr. (gitara basowa), Eloy Casagrande (perkusja)  i Derick Green (wokal). Nie możemy także nie wspomnieć o tym, iż grupa została uznana za prekursorów groove metalu.  W 2017 roku wydali czternasty studyjny album „Machine Messiah

Obscura to grupa muzyczna, w której szeregi wchodzi czwórka panów pochodzących z Monachium. Zespół został założony w 2002 roku, a ich muzyka zyskała miano technicznego metalu. Do ich skład należą Steffen Kummerer (gitara, wokal),  Linus Klausenitzer (gitara basowa), Sebastian Lanser (perkusja), Rafael Trujillo (gitara). Do 2011 roku wydali cztery albumy studyjne, które zdobyły bardzo przychylne opinie wśród krytyków muzycznych.  Do Polski przyjadą z najnowszym materiałem z płyty „Akroasis” wypuszczonej zaledwie dwa lata temu. Sprawdź, jeśli lubisz: Death, Pestilence, Atheist, Cynic, Necrophagist, Gorguts. 

Goatwhore to blackmetalowy zespół pochodzący z Nowego Orleanu. Został założony przez gitarzystę Sammy’ego Pierre’a Dueta w 1998 roku. Na dzień dzisiejszy skład uzupełniają: wokalista L. Ben Falgoust II, perkusista Zack Simmons i basista James Harvey. Ich pierwszy album The Eclipse Of Ages Into Black” został wydany w 200o roku i w krótkim czasie zdobył duże uznanie w ekstremalnym świecie muzyki. W 2016 roku zespół wypuścił Vengeful Ascension” i mamy wielką nadzieję, że panowie nie oszczędzą nam kawałków z tego materiału. Jeśli lubisz Vital Remains, Destroyer 666, Aura Noir, to na pewno ci się spodobają.

Fit For An Autopsy to ostatni z naszych gości. Tak samo jak poprzednicy, przyjadą do nas prosto ze Stanów Zjednoczonych. Zespół został założony w 2008 roku, a jego muzykę określa się jako deathcore. W skład wchodzi Will Putney  (gitara), Pat Sheridan (gitara), Tim Howley (gitara),  Josean Orta (perkusja),  Peter Spinazola (gitara basowa) oraz Joe Badolato (wokal).  Grupa bardzo szybko została zauważona dzięki ich gitarzyście Willowi, który jest cenionym producentem muzycznym w świecie metalu. Na koncert przyjadą do nas ze świeżo wydaną płytą “The Great Collapse”. Jeśli lubisz Carnifex, Emmure, Between Buried And Me, The Acaccia Strain, Architects, to nie może cię zabraknąć.

Kiedy: 4 marca (niedziela) 2018
Gdzie: Gdańsk B90, ul. Doki 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =