Zucchero wystąpi w Operze Leśnej

zucchero_03Już niebawem w Sopocie zaśpiewa największy włoski artysta. Znany nie tylko w swojej ojczyźnie, ale i na całym świecie Zucchero, już 24 czerwca wystąpi w Trójmiejście w ramach promocji swojej najnowszej płyty „Black Cat”.

Adelmo Fornaciari, bo tak naprawdę nazywa się Zucchero, to najsłynniejszy włoski piosenkarz. Przed publicznością zadebiutował mając 27 lat na festiwalu w San Remo z piosenką „Una notte che vola via”. Jego pierwszy przebój „Senza una donna” nagrany w 1887 roku został stworzony wspólnie z brytyjskim wokalistą Paulem Youngiem. Trzy lata później artysta wydał swój pierwszy album z utworami nagranymi w całości w języku angielskim, zatytułowany „Zucchero”. Zawierał on największe przeboje piosenkarza. Płyta ukazała się w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i w Południowej Afryce. Włoch w ciągu swojej muzycznej kariery współpracował, z takimi artystami jak: Steve Wonder, Erik Clapton, Elton John, Sting, Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli, Randy Crawford, John Lee Hooker i z zespołem Scorpions.

Piosenkarz łączy ze sobą różne style muzyczne. Przykładem może być płyta „Shake” wydana w 2001 roku, na której znalazło się 11 utworów: od bluesa i rocka z elementami nowoczesnego klubowego brzmienia do balladowych romantycznych piosenek. Rok temu Zucchero wydał swój trzynasty album „Black Cat”, który nagrany został w duchu bluesowo-rockowym, a gościnnie zagrał Mark Knopfler, gitarzysta słynnej grypy Dire Straits. Koncert, który odbędzie się 24 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie ma promować właśnie ten album.

Kiedy: 24.06.2017, g. 19:00

Gdzie: Opera Leśna, Sopot

Ile: 149 – 289 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *