Poczuj energię Guns N’ Roses w Gdańsku

gunsiGuns N’ Roses to prawdziwa legenda muzyki. Zespół posiada wiernych fanów w każdym wieku, a ich brzmienie łączy pokolenia. Już 20 czerwca będziecie mogli na żywo zobaczyć m.in. Slasha i Axl’a na Stadionie Energa Gdańsk.

Zespół Guns N’ Roses został założony w roku 1985, a w jego klasycznym składzie występowali: Axl Rose, Duff McKagan, Slash, Izzy Stradlin i Steven Adler. W latach świetności Stradlin i Adler byli zastępowani przez Gilby’ego Clarke’a i Matta Soruma W 1987 roku wydali swój debiutancki album  „Appetite for Destruction”, który osiągnął pierwsze miejsce w rankingu Billboard 200. Do tej pory wydali osiem płyt, a najbardziej znane to: „Use Your Illusion I”, „Use Your Illusion II” oraz „GN’R Lies”. Muzycy nagrywali kawałki z równie znanymi i cenionymi artystami, ale nigdy nie jako cały zespół. Przede wszystkim należy wspomnieć o kolaboracjach Slash’a, z którym współpracowali m.in.: Michael Jackson, Iggy Pop, Lenny Kravitz, Motorhead, czy Alice Cooper.

Gunsi przechodzili w karierze kilka poważnych rozpadów. Do pierwszego doszło w 1996 roku, kiedy z zespołu odszedł Slash, a rok po nim z występów zrezygnował Duff McKagan. Tylko Axl pozostał jedynym członkiem klasycznego składu, który był w Guns N’ Roses i kontynuował z zupełnie nowymi muzykami. Dopiero w 2016 roku doszło do powrotu Slash’a i Duff’a oraz do przegrupowania, które wielu fanów nazywa reunionem z racji tego, że w zespole znajduje się 3 z 5 członków klasycznego składu. Aktualne brzmienie Gunsów różni się od tego z lat 90 z powodu zmiany barwy głosu Axl’a, który w 2000 roku zdecydował się przejść operację usunięcia guzków, a w 2004 przeszedł kolejną operację, aby nadać swojemu głosowi większą głębię.

Koncert Guns N’ Roses w Gdańsku będzie kolejną wizytą muzyków w Polsce. Jako zespół odwiedzili nasz kraj dwa razy – w roku 2006 i 2012, a sam Slash występował już w Polsce czterokrotnie, ostatnio w 2015 roku w Łodzi.

Zespół przez wiele osób jest błędnie kojarzony przede wszystkim z utworem „Knockin’ On Heaven’s Door”, który oryginalnie wykonuje Bob Dylan. Najbardziej popularne utwory Guns N’ Roses to: „Welcome To The Jungle”, „Sweet Child O’ Mine”, „Paradise City” oraz numery z tak zwanej trylogii, czyli „Don’t Cry”, „November Rain”, „Estranged”. Ciekawostką jest to, że fani zespołu na podstawie teledysku do „Estranged” odkryli posiadłość Axl’ a w Miami, w której toczyła się akcja całego klipu.

Kiedy: 20.06.2017

Gdzie: Stadion Energa Gdańsk

Bilety: od 256 do 456 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *