„Projekt marketing” − wywiad z Joanną Gerke

Zapraszamy do przeczytania kolejnego wywiadu z cyklu „Projekt marketing”. Tym razem mieliśmy przyjemność odbyć wywiad z Panią Joanną Gerke, która jest częścią zespołu O4 Coworking i pracuje na stanowisku Students Relations Manager. Członkowie zespołu O4 są również mentorami w „Projekcie marketing”. W rozmowie z Panią Joanną więcej o niej samej, ale też o idei O4, ich działalności i dalszych planach.

Czy mogłaby Pani powiedzieć coś na temat swojej ścieżki zawodowej? Czego jest Pani absolwentką i jak dokładnie rozpoczęła się współpraca z O4? Przeczytałam, że odbywała Pani tam praktykę w ramach zajęć marketingu. Co mieściło się w zakresie Pani obowiązków? Proszę zdradzić swój przepis na sukces.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ukończyłam dziennikarstwo radiowo-telewizyjne. Obecnie studiuję na ostatnim roku MSU na Uniwersytecie Gdańskim. Kończę dziennikarstwo i komunikację społeczną, a moją specjalizacją jest PR i reklama. W ramach studiów odbyłam ponad 700 godzin praktyk w prasie, radiu i telewizji. Pomagałam również organizować mniejsze i większe eventy. Do O4 trafiłam dzięki ćwiczeniom z marketingu, które prowadziła dr Michalina Rutka. W coworkingu O4 wraz z grupą studentów tworzyliśmy od podstaw projekt O4S. W czerwcu zaproponowano mi współpracę w zespole O4 i zdecydowałam się spróbować.

Czym się Pani zajmuje w O4 jako Student Relations Manager?

Moim zadaniem jest pomoc studentom przy organizowaniu ich wydarzeń. W projekcie O4Students chodzi o integracje studentów z trójmiejskich uczelni. Najważniejszym aspektem jest wymiana wiedzy i doświadczeń. Poza tym jest to świetny trening umiejętności miękkich oraz organizacji wydarzeń poza murami uczelni w biznesowej przestrzeni, dzięki której można spotkać potencjalnego pracodawcę.

Jak powstał pomysł współpracy O4 ze studentami i tym samym cały projekt O4?

Chcieliśmy, aby w O4 pojawiali się młodzi ludzie. Studenci z ciekawymi pomysłami, umiejętnościami. Tacy, którzy chcą spróbować swoich sił podczas wystąpień publicznych i zaprezentować je w przestrzeni biznesowej.

Jaka jest idea O4S?

O4 STUDENTS to cykliczne spotkania, których gospodarzami są aktywne koła naukowe i ambitni uczniowie trójmiejskich Uniwersytetów i Szkół Wyższych. Projekt O4 STUDENTS pozwala organizować warsztaty i konferencje zupełnie za darmo. Na warsztaty i konferencje mogą przybywać osoby z zewnątrz, tacy jak pracownicy całego Olivia Business Centre, dlatego to koła naukowe, studenci i ich zaangażowanie są fundamentem powodzenia całego O4Students.

Czy każdy ma szansę wziąć udział w projekcie czy musi być to pewna grupa reprezentantów danej uczelni np. koło naukowe? I z drugiej strony: jakiego typu firmy biorą udział w projekcie w charakterze mentorów?

Nikogo nie wykluczamy. W naszej przestrzeni wydarzenia organizują aktywne koła naukowe jak i ambitni studenci z umiejętnościami, którymi chcą się podzielić swoimi pomysłami. Jeśli studenci potrzebują pomocy mentora pomagamy im w znalezieniu odpowiedniej osoby. W całym O4 mamy ponad 60 firm i 300 osób, więc pracują u nas specjaliści w prawie każdej dziedzinie.

Jak przebiegały dotychczasowe edycje projektu: Ile ich było? Ilu orientacyjnie studentów wzięło w nich udział i jakie były efekty ich pracy?

O4Students obala mit, że studenci są leniwi. U nas takich nie ma. Świadczy o tym fakt, że odbyło się ponad 20 spotkań, na które przybyło już ponad 300 studentów z wielu trójmiejskich uczelni.

Proszę   wymienić   najciekawsze   dokonania   uczestników   dotychczasowych   edycji   programu O4S.

Każde dokonanie jest ciekawe. Nie ma najciekawszego. Każde spotkanie jest inne jak nasi studenci. Organizowaliśmy konferencje na około 150 osób ale i warsztaty na 10 osób, podczas których uczestnicy mogli zrobić swoje kosmetyki, zagospodarować przestrzeń albo ćwiczyć umiejętności miękkie.

Czy zamierzacie Państwo organizować kolejne edycje projektu? Czym miałyby się one różnić od poprzednich?

Każda edycja jest inna, ponieważ mamy różnych studentów z różnych kierunków i uczelni. Kolejne spotkanie już niedługo, bo 19 maja z Kołem Naukowym Modus Operandi z Uniwersytetu Gdańskiego. Niebawem ruszą zapisy. Wszystkie wydarzenia umieszczamy na naszym facebook’u. Wystarczy śledzić nas na bieżąco na www.facebook.com/O4Gdansk

Czy planuje Pani dalszy rozwój projektu O4 Students, by zwiększyć jego zasięg? 

Projekt cały czas się rozwija. Już w czerwcu zorganizujemy III Spotkanie dla kół naukowych i ambitnych studentów, by zachęcić do współpracy kolejne osoby i nagrodzić dyplomami tych, którzy zorganizowali wydarzenie w ramach programu O4Students.

Czy w   grę  wchodzi   poszerzanie  współpracy   może   z   innymi  krajowymi   uczelniami   czy   gośćmi specjalnymi, którzy pełniliby rolę  mentorów? A może w planach jest połączenie sił z innymi przestrzeniami coworkingowymi?

Wszystko jest możliwe! Póki co działamy lokalnie, jednak mamy nadzieje, że w O4Students w najbliższej przyszłości pojawią się studenci spoza Trójmiasta.

Czy   pracuje   Pani   nad   jakimiś nowymi projektami, jeśli tak – czego miałyby one dotyczyć?

Naszym priorytetem jest również projekt Akcelerator Kariery, którego managerem jest Martyna Czarnobaj-Borowska. Jest to program, w którym dzięki profesjonalnemu, pogłębionemu badaniu określamy kompetencje zawodowe studenta i dostosowujemy do jego potrzeb i możliwości plan – ścieżkę kariery. W pilotażowym projekcie uczestnicy przez dwa miesiące biorą udział w zajęciach, które przygotują ich do zawodu. Program kończy się 3 miesięcznym, płatnym stażem, który O4 znajduje uczestnikowi w zależności do jego predyspozycji zawodowych. Więcej informacji o projekcie można przeczytać na naszej stronie o4.network/pl/programy/akcelerator-kariery/

Dziękuje Pani za poświęcony czas.

Fot. o4.network

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 17 =