Open’erowe czwartki – Royal Blood

opener1Halo! Halo! Festiwalowicze wyobraźcie sobie, że już za 9 tygodni będziecie hasać po zielonej trawie słuchając przy tym dobrej muzyki. Line’up w tym roku wygląda naprawdę obiecująco. Już nie możemy się doczekać Royal Blood, który przyjedzie do nas z nową płytą! 

IM MNIEJ TYM LEPIEJ!

Royal Blood to brytyjski duet w którego skład wchodzi Mike’a Kerr (bas, wokal) oraz Ben Thatcher (perkusja). Ich brzmienie przypomina mieszankę garażowego grania z dodatkiem blues rocka. Zespół został założony w 2013 roku po tym jak Mike wrócił z  podróży po Australii, a Ben odebrał go z lotniska. Co ciekawe swój pierwszy koncert zagrali zaledwie dwa dni po powstaniu. Po ciepłym odbiorze ich twórczości przez znajomych panowie zamknęli się na parę miesięcy w salce, gdzie stworzyli „Figure It Out, którym rozkochali perkusistę Arctic Monkeys. Matt Helders założył koszulkę promującą ich na jednym z głównych wystepów Arcticów, a później wraz z całym składem zaproponowali im support podczas dwóch koncertów.

ROYAL BLOOD”

Po tak intensywnym starcie panowie szybko trafili na listę największych talentów BBC RADIO 1, a ich pierwsza płyta Royal Blood” była najszybciej sprzedającym się kawałkiem na Wyspach. W pierwszym tygodniu zakupiono około 65 tysięcy kopii. Na krążku znajdują się takie kawałki jak  „You Can Be So Cruel”, który opowiada o miłosnym załamaniu Kerr’ego. „Come On Over”, gdzie nawiązuje do swojego religijnego wychowania, który sprawił, że przestał wierzyć w Boga. Kolejnym ich wielkim sukcesem była wspólna trasa koncertowa z Foo Fighters, a następnie Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu.

HOW DID WE GET SO DARK? 

„How Did We Get So Dark?” to efekt pobytu Mike’a i Bena w USA, gdzie stworzyli około 50 kawałków. – W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki – relacjonuje Kerr’y. Podobno brzmienie płyty będzie mocniejsze od poprzedniej. Oprócz tego Mike ciągle powtarza jak bardzo dumny jest z Bena za jego partie perkusyjne, jak twierdzi są one bardzo pro. Premiera krążka przypada na 16 czerwca 2017 roku, a już dzisiaj możemy posłuchać „Lights Out”, która daje nam przedsmak całego albumu.

OPEN’ER 2017 

Koncert odbędzie się 28 czerwca na Maine Stage’u. Royal Blood już wcześniej grali na Open’erze, gdzie ich występ na pewno pozostanie długo w pamięci. Fani nie zmieścili się pod namiotem, a chłopaki przysporzyli organizatorom wiele stresu roztrzaskując podłogę na scenie. Oby w tym roku było jeszcze ciekawiej!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *