Lao Che ponownie w Gdańsku!

Lao Che w GdańskuTo nie jest primaaprilisowy żart. Już 1 kwietnia w Starym Maneżu zagra Lao Che!

Jeden z użytkowników Youtube’a napisał: Lao Che jest jak wino – im starsze, tym lepsze. Trudno się z tym nie zgodzić. Od debiutanckiej płyty „Gusła” z 2002 r. wiele muzycznie się  zmieniło w zespole. Zespół ciągle poszukuje nowych form artystycznego wyrazu. Dowodem tego może być ostatnia płyta „Dzieciom”. Nawiązując do Brzechwy, zespół stworzył album dla dzieci, tkwiących w osobach dorosłych. Jest to jedna z najbardziej melodyjnych i śpiewnych płyt w dorobku Lao Che.

Koncert w Gdańsku jest częścią międzynarodowej trasy zespołu, trwającej od lutego do lipca. Lao Che zagrał już m.in. w Krakowie, Wrocławiu oraz w Londynie i Edynburgu. Jak widać, zespół z Płocka cieszy się popularnością nie tylko w Polsce.

W ciągu swej kariery Lao Che był laureatem wielu nagród i wyróżnień. Wspomnianą płytę „Dzieciom” uznano za rockowy album roku 2016. A piosenka „Wojenka” została nominowana do kategorii „Utwór roku”. Oprócz tego, zespół jest stałym bywalcem Przystanku Woodstock. Z tego powodu w 2006 r. zespół otrzymał nagrodę publiczności Złotego Bączka.

Gdzie: Stary Maneż, Słowackiego 23

Kiedy: 1 kwietnia, 20:00

Bilety: 50 zł

Szczegóły: starymanez.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =