Ola Bilińska i Libelid oraz Piotr Zioła w Klubie ŻAK

pageJeden wieczór i dwójka wyjątkowych artystów, którzy postarają się skraść serca publiczności. Już 25 marca w gdańskim klubie ŻAK wystąpią Ola Bilińska i Piotr Zioła. Zapraszamy!

Na scenie towarzyszy jej zespół muzyków z Gdańska, Warszawy i Sejn. Wspólnie stworzyli „Liebelid”, czyli cykl pieśni miłosnych w języku jidysz. W tekstach śpiewanych przez Olę Bilińską wyraźnie zaznaczone są wątki z obyczajowości żydowskiej, która silnie wpłynęła na życie całej społeczności: małżeństwa kojarzone, silne więzy rodzinne, obrazy z codziennego życia. Cała płyta jest wydawnictwem świetnie dopracowanym, w którego utwory warto się dokładnie wsłuchać.

Ola Bilińska – śpiew, syntezator OP-1, gitara elektryczna, looper / Edyta Czerniewicz – wiolonczela, śpiew / Katarzyna Kolbowska – harfa, śpiew / Kacper Szroeder – trąbka, flugelhorn, śpiew / Michał Moniuszko – kontrabas, mandolina, śpiew

Świetna, nieco szorstka barwa głosu w połączeniu ze stylizacją na lata 60. i 70. stanowi naprawdę ciekawy duet. A ten z kolei utożsamiać można z jedną tylko osobą – Piotrem Ziołą. W 2008 roku zdobył on nagrodę w konkursie Piosenkobranie. Cztery lata później wziął udział w telewizyjnym programie X Factor, gdzie zachwycił jurorów swoim wykonaniem „Valerie” Amy Winehouse. Jednak pomimo pięknego występu, nie przeszedł do kolejnego etapu. Niedługo potem poznał producenta muzycznego Marcina Borsa, z którym nawiązał współpracę. W 2015 roku Zioła wystąpił na kilku ważnych imprezach muzycznych: Spring Break Showcase Festival & Conference w Poznaniu, Open’er Festival, Warsaw Musik Week, Europejskie Targi Muzyczne „Co Jest Grane?” w Warszawie oraz Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

W październiku 2015 ukazał się jego pierwszy autorski singiel – „Podobny”. W marcu 2016 wydał drugi singiel promujący krążek „Revolving Door”„W ciemno”. Sam album ukazał się miesiąc później i szybko skradł serca fanów, którzy już 25 marca będą mogli posłuchać go na żywo w gdańskim Klubie ŻAK.

Kiedy: 25 marzec 2017, 20:00

Gdzie: Klub Żak, al. Grunwaldzka 195/197

Bilety:  dostępne tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *