Znamy szczegóły nowej płyty Linkin Park. Do sieci trafił klip „Heavy”

Linkin ParkLinkin Park opublikował klip promujący najnowsze wydawnictwo zespołu. Do sieci w lutym trafił pierwszy singiel, który zwiastuje nadchodzącą płytę. I tylko szkoda, że nie jest wcale tak „ciężki” jak nazwa piosenki. 

19 maja do sklepów trafi siódmy krążek zespołu z Los Angeles. Brzmienie zmieniało się kilkukrotnie – od nu metalu na płycie Hybryd Theory, po mocne, elektroniczne akcenty na Living Things i The Hunting Party. Muzycy za każdym razem prezentują zupełnie nowe oblicze. Zmiany zachodzą również w warstwie wizualnej. Tym razem Linkin Park postanowił podrasować logo z przed 2 lat i dodać obwódkę w kształcie sześciokąta – symbolizuje ona członków zespołu. Nowe wydawnictwo będzie nosić nazwę One More Light i ukaże się nakładem Warner Bros.

Znajdzie się na niej 10 utworów:

  1. Nobody Can Save Me
  2. Good Goodbye
  3. Talking to Myself
  4. Battle Symphony
  5. Invisible
  6. Heavy
  7. Sorry for Now
  8. Halfway Right
  9. One More Light
  10. Sharp Edges

W połowie lutego ekipa Chestera Bennington’a i Mike’a Shinody opublikowała singiel promujący najnowsze studyjne wydawnictwo pt. „Heave”,  a na Instagramie rozpoczęła się akcja pod szyldem #WhyIsEverythinSoHeavy? Do nagrania zaproszono Kiiarę. Młoda wokalistka wspólnie z Bennigton’em nadała nowego wymiaru tej piosence. Niestety, Amerykanie przyzwyczaili nas do mocniejszego i bardziej wyrazistego brzmienia, którego w ogóle nie słychać na nowym singlu. Nieco więcej o tym jaki kształt przybrała płyta powiedział Shinoda:

Jednym z powodów dlaczego wybraliśmy utwór „Heavy” na pierwszy singiel jest brzmienie tego albumu. Nie chodziło o to, że cały album brzmi jednakowo, a singiel kompletnie inaczej. Tak właśnie brzmi płyta. Chcieliśmy udostępnić taki utwór, aby każdy poczuł kierunek, który tym razem obraliśmy. 

Natomiast o warstwie tekstowej zdecydowanie więcej powiedział Chester Benninton:

Są utwory, które nie opowiadają o konkretnych sytuacjach, ale o pewnym nastroju. Coś w stylu: „Coś takiego dzieje się właśnie w mojej głowie” albo „przechodzę teraz przez coś takiego”. Według mnie to też jest forma opowiadania historii, ale szczera na inny sposób. Ludzie pytają mnie: „Jesteś w studiu? Co tam robicie?”. Skupiamy się na tym, żeby napisać świetne piosenki, które będą coś dla ludzi znaczyły. Staramy się nawiązać z ludźmi kontakt. Chcemy nagrać płytę z wybitnymi piosenkami, których ludzie wciąż będą chcieli słuchać.

 

Linkin Park pojawi się w Polsce 17 sierpnia w ramach Impact Festivalu, który odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety można wciąż nabywać za pośrednictwem Live Nation.

Źródło: www.terazrock.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 1 =