Oscary na czerwonym dywanie, czyli trochę o modzie

Oscary 2017

Oscary 2017

Najważniejsze nagrody filmowe na świecie – Oscary. Tegoroczne przeszły do historii z wielu powodów. Wielka wpadka, polityczne akcenty i owacje na stojąco dla Meryl Streep.  A co z czerwonym dywanem? Kto tym razem zachwycił swoją kreacją?

Pamiętacie wybory Miss Universe sprzed dwóch lat? Ariadna Gutierrez była pewna swego zwycięstwa w konkursie piękności, jednak chwilę później prowadzący Steve Harvey przeprosił ją, oznajmiając światu, że… się pomylił. Korona powinna trafić w ręce Miss Filipin. Tegoroczna gala rozdania Oscarów powtórzyła ten błąd. Media od rana piszą o tej historycznej pomyłce Warrena Beatty’ego i Faye Dunaway. Para wręczająca nagrodę za najlepszy film omyłkowo wyczytała film „La La Land”, gdy statuetka powinna zostać przyznana produkcji „Moonlight” Barryego Jenkinsa.

W tym roku najważniejsze werdykty nie były w większości zadziwiające. Najważniejszymi dziełami były dwa poprzednio wymienione. Najlepszą aktorką została Emma Stone, a aktorem Casey Affleck. Viola Davis oraz Mahershala Ali zostali docenieni, jako aktorzy drugoplanowi. Jednym z zaskoczeń gali okazał się film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który dostał nagrodę za kostiumy.

Jimmy Kimmel zadebiutował w roli prowadzącego i zrobił to całkiem nieźle. Oscary nie obeszły się bez politycznych wątków. Gwiazdor telewizyjny kilkukrotnie wspominał o Donaldzie Trumpie, ale złożył też tym samym hołd dla rekordzistki w otrzymanych nominacjach – Meryl Streep.  – Meryl zagrała kiepsko w ponad 50 filmach – zażartował ze słów prezydenta Kimmel.  – W tym roku nie zagrała w żadnym filmie, ale nominowana została z przyzwyczajenia  – dodał na koniec.

A teraz do rzeczy… Właśnie, rzeczy. Gala rozdania nagród Akademii Filmowej to wielkie widowisko w świecie mody. Gwiazdy wybierają kreacje od najlepszych projektantów. Często olśniewają, czasami szokują. W czym pokazali się zeszłej nocy?

Jeszcze przed tą wyjątkową nocą pojawiła się pierwsza afera związana z modą. Otóż sam Karl Lagerfeld zarzucił Meryl Streep, że, oprócz kreacji, aktorka chciała dostać gażę za wystąpienie w projekcie Chanel. Artystka wraz ze swoją stylistką zaprzeczają i zarzucają projektantowi kłamstwo. Finalnie Meryl wystąpiła w sukni Elie Saab.

Meryl Streep w sukni Elie Saab. Źródło: The Sun

Meryl Streep w sukni Elie Saab.
Źródło: The Sun

Emma Stone gwiazda filmu „La La Land”, uhonorowana statuetką dla najlepszej aktorki, wybrała dom mody Givenchy.

Emma Stone w kreacji Givenchy. Źródło: The New York Times

Emma Stone w kreacji Givenchy.
Źródło: The New York Times

 Wiele gwiazd wybrało suknie od Diora. Były to między innymi Charlize Theron, Kirsten Dunst czy aktorka z Gwiezdnych Wojen – Felicity Jones.

Charlize Theron, Kirsten Dunst, Felicity Jones w kreacjach od Diora. Źródło: Oscars

Charlize Theron, Kirsten Dunst, Felicity Jones w kreacjach od Diora.
Źródło: Oscars

Armani również cieszył się ogromną popularnością tej nocy.

page1

Viola Davis, Isabelle Huppert, Emma Roberts, Nicole Kidman w kreacjach od Armaniego. Źródło: E! Online

Jak podobają Wam się tegoroczne stylizacje? Ten rok był dosyć klasyczny, bez większych zaskoczeń, jeśli chodzi o modę na czerwonym dywanie. Suknie gwiazd często nawiązywały do stylu „złotej epoki” Hollywood. Najpopularniejszymi kolorami okazały się te podstawowe: biel, czerń oraz czerwień. Najwięcej pochlebnych opinii dostały Emma Stone oraz Viola Davis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =