Bracia Figo Fagot w Scenie

bracia-figo-fagot-2Najśmieszniejszy i najgłośniejszy polski duet – Bartosz Walaszek i Piotr Połać, 25 lutego odwiedzi sopocką Scenę. Zgromadzeni tam fani satyrycznego disco polo będą rozgrzani do czerwoności przy dźwiękach najnowszych hitów warszawskiej formacji.

Grupa Bracia Figo Fagot powstała w 2010 roku. Pomysł założenia formacji zrodził się wraz z powstaniem serialu komediowego „Kaliber 200 volt”, który był emitowany na kanale RBL.TV w 2011 roku. Na potrzeby każdego odcinka przygotowywano teledysk w stylu disco polo z elementami, tak zwanego, czarnego humoru. Po ukazaniu się serialu widzom, fani wyrażali prośby o stworzenie rzeczywistego zespołu, który wykonywałby taką muzykę. Twórcy nie przeszli obok tego obojętnie i założyli grupę Bracia Figo Fagot, która jest odzwierciedleniem serialowych postaci.

Od 2012 roku Bracia Fago Fagot tworzą nieprzerwanie. Do tej pory wydali cztery albumy, a ostatni – „Disco polo” ukazał się 30 września 2016 roku. Sukcesem płyty jest dotarcie na dziesiąte miejsce polskiej listy przebojów OLiS. Podczas koncertu na pewno nie zabraknie utworów z tej płyty, które są nową dawką humoru.

Fani zespołu będą mieli okazję usłyszeć go na żywo już 25 lutego w klubie muzycznym Scena w Sopocie.

Kiedy: 25.02.2017, g. 21:00

Gdzie: Scena, al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot

Bilety: 45zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *