Subtelnie i niebanalnie o żałobie i miłości

Wypełnić pustkęW ramach cyklu filmowego Horyzonty kina, 16 stycznia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się projekcja filmu „Wypełnić pustkę”, w reżyserii Ramy Burshtein.

„Wypełnić pustkę” to film stanowiący dogłębną analizę najintymniejszych zakamarków życia chasydzkiej rodziny. Jest to historia osiemnastoletniej Shiry, która po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Jej osobiste szczęście zależy od umiejętności odnalezienia się w relacjach z najbliższymi, które tylko pozornie są ściśle sformalizowane przez religię i tradycję.

To niezwykła opowieść przedstawiona oczami młodej kobiety, która stoi przed obliczem wyboru między pragnieniem serca a rodzinną powinnością. Historia Shiry przypomina życie Elizabeth Bennet z kart powieści Jane Austen, która podobnie jak ona, egzystuje wśród sztywnych reguł i wielowiekowej tradycji, co sprawia, że ta opowieść nabiera literackiego kolorytu.

Miejsce, godzina: Aula 1.43 Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa. Seans rozpoczyna się o 18.00

Karnety: 1 film 5 zł / 2 filmy 10 zł / 4 filmy 15 zł (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem)

Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Koło Filmoznawców UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 11 =