Energiczny Quebonafide w B90

queGdański klub słynie z zapraszania gwiazd wykonujących muzykę z pogranicza rocka i metalu. Tym razem na ich scenie wystąpi raper. Już w najbliższą sobotę, 7 stycznia, usłyszymy Kubę Grabowskiego, znanego lepiej jako Quebonafide.

Rozgłos przyniósł mu wydany w 2013 roku mixtape „Eklektyka”. Węższemu gronu publiczności znany był jednak już kilka lat wcześniej, gdy nagrywał z raperem – Fuso. Od tego czasu Quebo współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Wydał m.in. płytę z Eripe, a gościnnie współtworzył z Dwoma Sławami, Kubanem czy Marcinem Pawłowskim, znanym jako Pawbeats . Są to jednak tylko niektóre nazwiska, z którymi wystąpił. Lista gwiazd jest znacznie dłuższa.

Wiele lat ciężkiej pracy doprowadziło do tego, że w 2015 roku wydał swoją pierwszą, oficjalną płytę – „Ezoterykę“. Obecnie artysta podróżuje po świecie, tworząc przy tym utwory na kolejny album. Z wyprawy tej powstały takie numery, jak „Oh My Buddha” nagrane w Tajlandii, „quebahombre” z Meksyku, „Szejk” stworzony Dubaju, „Bollywood” z gościnnym udziałem Czesława Mozila oraz najnowszy numer – „Madagaskar”, który na Youtube obejrzało już prawie 2 miliony użytkowników.

Quebonafide to nie tylko utalentowany raper. Jest założycielem wytwórni płytowej QueQuality. Na jej stronie można zakupić płyty takich artystów jak Taco Hemingway czy Ten Typ Mes. Dostaniemy tam również odzież sygnowaną nazwą firmy. 

Kiedy: 7 stycznia 2016 r., 23:00 (support 21:30)

Gdzie: B90, Doki 1, Gdańsk

Bilety: 40zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *