Trójmiasto gra dla Orkiestry!

22-final-wosp_17912954Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy prężnie działa już od 22 lat . Podczas tegorocznego finału zbierane są fundusze na pomoc dzieciom i seniorom. Miasta, dzielnice i instytucje prześcigają się w wymyślaniu atrakcji, by przyciągnąć ludzi i zebrać jak najwięcej pieniędzy. Sprawdźcie, jak przygotowało się Trójmiasto.

Hasłem przewodnim tegorocznego finału jest „Na ratunek”. Po raz kolejny fundusze będą zbierane na pomoc dla tych najmłodszych i tych najstarszych. Dochód zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i na godną opiekę medyczną seniorów. Fundacja pod wodzą Jurka Owsiaka nadal nie zapomina o tych najbardziej potrzebujących.

Od samego początku finał WOŚP łączy przyjemne z pożytecznym. Po pierwsze, nasze pieniądze są przekazywane na pomoc chorym. Po drugie, jako wolontariusze mamy cały dzień świetnej zabawy i świadomość niesienia pomocy. Po trzecie w końcu, to okazja to wyjścia na dobry koncert i zdobycia kultowego czerwonego serduszka. Jak co roku finałowych atrakcji jest co niemiara. Poniżej kilka propozycji miłych dla oka i ucha.

Największy koncert odbędzie się na gdańskim Targu Węglowym. Zadowoleni powinni być fani praktycznie wszystkich gatunków muzycznych. Wystąpią m.in. Goldenlife (akustycznie), Mesajah, Myslovitz, Donatan i Cleo oraz Ewelina Lisowska. Karnawałowa charytatywna impreza rozpoczyna się o 14.00. Nie zabraknie też tradycyjnego światełka do nieba. Gdyńskie YMCA proponuje natomiast ekscytującą licytację, podczas której zdobyć będzie można np. rejs jachtem Marynarki Wojennej lub kolację z posłem Robertem Biedroniem. W Sopocie o 12.00 na Placu Zdrojowym odbędzie się pokaz aut klasycznych, a w Gdyni o 11.45 na Bulwarze Nadmorskim wystartuje Bieg na ratunek. Biegaczy, wśród których znajdzie się ponoć Tomasz Karolak, trudno będzie nie zauważyć – założą pomarańczowe koszulki. Na Wyspie Sobieszewskiej Finał będzie świętowany nie mniej hucznie. W Sobieszewie zagrają m.in. Smooth Dimension i Interior Division, a w Świbnie pozwiedzać będzie można np. koszary.

Jeśli boicie się, że zaatakuje was w niedzielę zimowy chłód, możecie wybrać którąś z propozycji klubowych. W Scenie Muzycznej Gdańsk o 19.00 wystąpi zespół Chłopcy kontra Basia. Ich kompozycje na ludową nutę przeplatane przeróżnymi gatunkami od jazzu po trip-hop z pewnością was rozgrzeją. W gdyńskim Uchu od 19.00 czekać będzie na was rockowa uczta. Zagrają: Black Mynah (mroczne, melodyjne granie z aksamitnym wokalem Asi Kucharskiej), alternatywne Drewnofromlas i Enchatia, która gorącymi rytmami roots i reggae przeniesie was na Jamajkę. Sopot natomiast zaprasza o 20.00 do Sfinksa700 na Scenę Ramtamtam – wystąpią dwie rockowe kapele: Said No! i Mockeads. Finał w klubie Bunkier to mieszanka wybuchowa. Od 16.00 będzie trochę elektro rock/punka za sprawą Tetrix, punka dzięki Machinie oraz funku i soulu – to zagra Funkloopy, Bubble Chamber zaprezentuje świetne duby, a Brahu przygotuje set dla fanów rapu. Wystąpią także ska/reggae’owy Majestic oraz przedstawiciele Sceny Sound System: Mack i Pandadread Soundsystem i Bratrat.

Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji. Jak co roku w akcję WOŚP-u angażuje się Teatr Wybrzeże. O 12.00 obędzie się organizowany na Scenie Kameralnej w Sopocie koncert Śpiewający Aktorzy. Wystąpią nie tylko artyści Wybrzeża, ale wszystkich trójmiejskich teatrów i stworzą znakomite spotkanie z piosenką aktorską. Kuźnia Wodna w Oliwie nie ustępuje innym instytucjom i również przygotowała swoje atrakcje pod hasłem „Serce Kowala”. Będzie można tam zobaczyć walki rycerskie, pokazy kucia stali i kowalstwa artystycznego i wiele innych, w tym tradycyjna licytacja na rzecz WOŚP. Pokazy trwać będą od 12.00 do 16.00.

Wszędzie wstęp jest wolny lub jest symbolicznym datkiem dla WOŚP-u. Nie zapomnijcie wrzucić pieniążek do puszek wolontariuszy wędrujących po ulicach Trójmiasta. Dumnie prezentujcie otrzymane serduszka, niech całe Trójmiasto znów się zaczerwieni i pokaże, jakie wielkie ma serce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + dwa =