Co nosiliśmy w zeszłym roku? Hity 2016

Moda, hity roku 2016

Moda, hity roku 2016

Moda powraca i świetnym tego przykładem był zeszły rok. Projektanci co sezon prezentują swoje wizje, które natychmiast podłapują sieciówki, tworząc swoje odpowiedniki. Co w 2016 ubieraliśmy najchętniej? Oto trendy, które najczęściej pojawiały się na polskich ulicach.

 CHOKER

To chyba najgorętszy hit ostatnich miesięcy. Pierwsze chokery pojawiły się już podczas francuskiej rewolucji. Tak, już wtedy. To nic innego jak naszyjnik idealnie przylegający do szyi. Na przełomie lat był noszony przez baletnice, królowe – był oznaką przynależności do elit społeczeństwa pod koniec XIX wieku, ale zaledwie kilkadziesiąt lat wcześniej mówiono o nim „uniform prostytutek”. Choker do łask wrócił w latach 90., na chwilę znowu o nim zapomniano, ale w wielkim stylu pojawił się w 2016 roku. Plecione, welurowe czy całe z diamentów? Dzisiaj sklepy oferują nam ogromny wybór tego typu biżuterii? A wy? Macie już swój?

choker

Choker

 

KURTKA BOMBER

Tu historia zaczyna się wraz z I wojną światową. Początkowo tzw. „bomberka” była okryciem wierzchnim przystosowanym dla pilotów, później również dla amerykańskiej armii. W latach 60. była noszona przez rebeliantów – skinheadów, punków. Ponownie pojawiła się w 2014, ale dopiero dwa lata później mogliśmy dostrzec jej popularność na ulicach naszych miast. Kurtka typu bomber jest już kultowa, a do tego praktyczna. Pasuje do wielu rzeczy i do każdej sylwetki. Regularnie nowe wersje tego modelu wprowadzają takie marki jak Supreme czy Stussy, ale oczywiście znajdziemy je również w popularnych sieciówkach.

bomber jacket

Bomber jacket

 WELUR

Sukienki, spódniczki, bluzki, bluzy, a nawet dresy. Welur zapanował w naszych szafach w tym roku. Styliści przewidują, że był to trend na jeden sezon, który tak samo, jak poprzednie pozycje, wrócił do nas z lat 90. Jedni go kochają, drudzy wolą zapomnieć. Jakie są wasze odczucia?

welur

Welurowa sukienka

maffashion

Maffashion.pl

FRYZURY

W zeszłym roku królował blond! Ale nietypowy. Platyna, biel, a nawet… róż. Tak, róż. To on w 2016 był „noszony” na głowie. Kolor ten mogliśmy już zauważyć latem na festiwalach muzycznych na całym świecie. Ten trend pokochała Kylie Jenner, a w Polsce widzieliśmy go np. u Maffashion. A jaka długość? Zdecydowanie long bob, czyli włosy sięgające lekko za ramię.

Przedstawiliśmy nasze hity roku 2016. Co przyniesie 2017? Być może pożegnamy się z dzisiejszymi propozycjami, a projektanci poszukają dla nas czegoś, co nie jest zainspirowane latami 90. Przyda się powiew świeżości na wybiegach. Czekamy na fashion week’i!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + siedem =