Dwa Sławy w Mewie Towarzyskiej

dwa-slawyJuż niebawem w Mewie Towarzyskiej znowu zrobi się gorąco. Trójmiejscy fani rapu nie mogą być więc zawiedzeni, że 15 grudnia w sopockim klubie atmosferę do czerwoności rozgrzeją Dwa Sławy.

Łódzki duet słynący z unikalnego stylu, dobrej techniki i kreatywnych hasztagów – tymi słowami często opisuje się Rado Radosnego i Astka. Raperzy z miasta przemysłowego, początkowo związani z macierzystymi formacjami – Uśpione miasto i Ustinstrumentalix, w 2006 roku postanowili połączyć swoje siły i stworzyć zespół, o którym będzie głośno. Zadebiutowali rok później nielegalem „Dla sławy”. Potem kolejno ukazywały się ich następne produkcje: w 2010 roku „Nieśmiertelna nawijka Dwusławowa”, 2011 – „Muzyka kozacka”. W 2012 roku wydali swój czwarty album „Nie wiem, nie orientuję się”, ale zarazem pierwszy w powszechnej sprzedaży. Wszystkie te działania docierały jednak do niewielkiej liczby odbiorców. Przełomem okazał się styczeń 2015, kiedy to pojawił się krążek „Ludzie sztosy”. Wydawnictwo zyskało ogromną popularność i uplasowało się na 7. miejscu listy najpopularniejszych płyt w Polsce (OLiS).

Tegoroczną działalność formacji również można zaliczyć do owocnych – raperzy pojawili się gościnnie na kompilacji „Rap najlepszej marki vol. 2” oraz na dwóch albumach producenckich: „Nowa stara szkoła” – The Returners i „Pawbeats Orchestra” bydgoskiego producenta.

Gdzie: Mewa Towarzyska, ul. Bema 6, Sopot

Kiedy: 15 grudnia 2016 r., 22:00

Bilety: lista FB free (przez całą noc), reszta 10 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =