Open Air Hip Hop Festival, czyli rap na życzenie

festiwalMieszkańcy Wejherowa już drugiego września dostaną pierwszą w historii miasta okazję, by na tak dużą skalę zetknąć się z kulturą hip-hopową. Obok lokalnych raperów na pierwszym wejherowskim Open Air Hip Hop Festivalu zagrają bowiem Rasmentalism, Gedz, Gruby Mielzky i NO DANCE.

– „Open Air Hip Hop Festival (OAHHF) to pierwsze tak wielkie wydarzenie w Wejherowie” – mówi Mateusz Dolatta, jeden z organizatorów, dodając: – „Według naszej wiedzy jedyne w Polsce, w którym organizator gwarantuje uczestnikom bezpłatne wejście i jednocześnie występy znanych i szanowanych polskich artystów hiphopowych”. Jak sam zapewnia, choć koncerty są darmowe, nie będą ustępować standardom podobnych, ale płatnych wydarzeń.

Mieszkańcy miasta ciężko zapracowali sobie na to, by impreza mogła dojść do skutku. Czwarte miejsce w głosowaniu o dotacje z Budżetu Obywatelskiego sprawiło, że projektem zainteresował się Prezydent Miasta Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. To on, obejmując wydarzenie patronatem, zapewnił grupce miłośników hip-hopu znaczącą część budżetu. W organizacji przedsięwzięcia pomaga również Wejherowskie Centrum Kultury.

Scena stanie w przygotowanej strefie festiwalowej w Parku im. Aleksandra Majewskiego. Na jej deskach zobaczymy Rasmentalism promujących płytę pt. „1985”, Gedza chwilę przed premierą „Ameby”, Grubego Mielzky’ego po świetnie przyjętym albumie z patr00 i NO DANCE. Poza tym swoje umiejętności w specjalnie przygotowanym bloku zaprezentują także raperzy z Wejherowa: PROLOG, Krycha Bumelant, Michu i Qvaz, Rywal, MON&KA, Cerberstein, Bordalajn i ekipa Projekt Rap Zajawka Interesy. Całości będzie towarzyszyć Graffiti Jam.

Gdzie: Park im. Aleksandra Majewskiego, Wejherowo

Kiedy: 2 września 2016 r., godz. 16.00-22.00

Wstęp: wolny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × pięć =