Kolejna Noc Muzeów nad morzem

Już jnoc muzeówutro (21 maja) odbędzie się 11 edycja Europejskiej Nocy Muzeów na Pomorzu! Co prawda nie będzie tak, jak w filmie z Benem Stillerem w roli głównej. Możemy was jednak zapewnić, że nocny klimat doda wszystkiemu niesamowitego, magicznego charakteru. Zwiedzający i organizatorzy wspólnie będą tworzyć i odkrywać historię.

Muzea, galerie i instytucje kultury przygotowały na tę noc wiele atrakcji. Będą to chociażby koncerty, rekonstrukcje historyczne czy projekcje filmowe. Każdy, mały i duży wielbiciel sztuki, z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Miasta, które biorą udział w nocnej imprezie to: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Tczew, Malbork, Gniew, Hel, Trąbki Wielkie, Będomin, Waplewo Wielkie i Żukowo.

Wejście dla zwiedzających dostępne będzie od godziny 19 do 24. Bezpłatnie lub za niewielką opłatą. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w styczniu 1997 w Berlinie. Akcja cieszyła się tak dużym powodzeniem, że w kolejnych miastach w Europie zaczęły powstawać podobne imprezy. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + 6 =