Siostry CocoRosie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

2748832_origW przyszłym tygodniu Gdański Teatr Szekspirowski rozpoczyna 4 Dni Muzyki Ekscentrycznej. Jako pierwszy, 12 maja wystąpi amerykański duet CocoRosie. Jest to świetna okazja do posłuchania najnowszych utworów zespołu i zetknięcia się z muzyką niecodzienną.

CocoRosie tworzą dwie siostry: Sierra i Bianca Casady. Artystki były w dzieciństwie nazywane przez mamę Coco (Bianca) i Rosie (Sierra) – stąd wzięła się nazwa tego dwuosobowego zespołu. Ciągłe przeprowadzki i rozwód rodziców przyczyniły się do oddzielenia sióstr. Mając 20 lat Sierra przeniosła się na Montmarte w Paryżu, by rozpocząć karierę jako śpiewaczka operowa. W tym czasie Bianca studiowała lingwistykę i socjologię w Nowym Jorku. Po 10 latach rozłąki rodzeństwo spotkało się we Francji. Spędzając czas w małym mieszkaniu Sierry, zamknęły się w łazience i nagrały swoją pierwszą debiutancką płytę „La Maison de Mon Rêve”. Otoczka krążka była rzeczywiście domowa, dziewczyny wytwarzały dźwięki między innymi z zabawek. Sam album był początkowo skierowany do przyjaciół, znajomych artystów. Jednak w 2004 roku wydała go wytwórnia Touch and Go.

Praca sióstr Casady spotkała się z bardzo dobrym odbiorem krytyków muzycznych i publiczności. Od tamtego czasu wydały już siedem albumów, a w tym dwie EP-ki. Ich muzyka przyjmuje różne formy, łączy w sobie folk, elementy opery, bluesa, indie-rocka i rapu. To twórczość czerpiąca z kultury, wykorzystująca wiele wątków z dnia życia codziennego, ale także odwołująca się do symboliki. Artystki tworzą niebanalne teksty, a wszystko jest spowite mroczną aurą. Wystarczy obejrzeć parę klipów lub wsłuchać się w pojedyncze dźwięki. Czuć w nich intrygujący niepokój. Nic dziwnego, że CocoRosie angażuje się w pracę z takimi artystami, jak islandzki producent Valgeirem Sigurðssonem – znany ze współpracy z Björk, múm czy Feist.

Niektórzy mówią, że to wydarzenie miesiąca w Trójmieście. I faktycznie, koncert cieszy się dużym zainteresowaniem. Niespotykana muzyka w niespotykanym miejscu. To połączenie może okazać się bardzo dobre. Ostatnie bilety można kupić w kasie teatru.

Kiedy: 12 maja 2016 r., godz. 20:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Wojciecha Bogusławskiego 1, Gdańsk

Bilety: 100 zł, w dniu koncertu: 110 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 6 =